W "przerwie" świątecznej

"Dla każdego coś miłego" - tak można podsumować to, co jako pijarzy, zaproponowaliśmy w trakcie świątecznej przerwy od nauki.

29 XII 2014 - 01 I 2015    Łapsze Niżne - Pijarska Potańcówka

28 XII 2014 - 02 I 2015    Praga - Europejskie Spotkanie Młodych Taize

Kilkunastu uczniów zdecydowało się wziąć udział w wyjeździe sylwerstrowym "Pijarska Potańcówka" zorganizowanym przez Młodzież Pijarską gromadzącą się przy pijarskiej parafii w Łapszach Niżnych. Dołączyli oni do blisko 150 osobowej grupy uczniów i absolwentów szkół pijarskich z całej Polski. Oprócz sylwestrowej zabawy młodzeż z Łapsz przygotowali wiele zimowych atrakcji. Chyba największą z nich był śnieg i temperatura powietrza, która dochodziła do minus 20 stopni. (Fot. P. Młynarczyk)

Kolejni uczniowie uczestniczyli w Europejskim Spotkaniu Młodych organizowanych przez wspólnotę braci z Tazie. Tym razem wspólnota, na przełom roku 2014/15, zaprosiła do Pragi. Spotkania mają charakter ekumeniczny i skupiają na modlitwie i dialogu wierzących chrześcijan poszukujących dróg budowania jedności i pokoju.

Grupa z Liceum miała wielkie szczęście mieszkać w domach mieszkańców Pragi. Rodziny przyjęły nas z wielką otwartością i gościnnością. Każdy z nas mógł sam doświadczyć co znaczy poszukiwać dróg dialogu gdyż mieszkaliśmy i modliliśmy się w parafii ewangelickiej.   (Fot. J. Włodarczyk i J. Czekaj).