Ferie w mieście

W dniach 23-27 lutego br.  Fundacja Oświatowa zorganizowała Ferie w mieście – półkolonię dla dzieci z Parafii: Najświętszego Imienia Maryi oraz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej.
Podczas tych pięciu dni na dzieci czekało wiele atrakcji. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w organizacji zajęć jako wolontariusze.

Uczestnicy Ferii brali udział w zabawach integracyjnych, zajęciach tanecznych, plastycznych oraz sportowych, zdominowanych na życzenie dzieci (nawet dziewczynek) przez… piłkę nożną.
We wtorek dzieci odwiedziły Plastusia, który gościł na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury, we środę szalały w Krainie Zabaw Dziecięcych „Anikino”. Oczywiście w tych szaleństwach dzielnie towarzyszyli im animatorzy.
Kolejne dni to:   zwiedzanie jednostki wojskowej w  Balicach i udział w zajęciach robotyki prowadzonych przez firmę Kreatech.  Animatorzy przygotowali kolejną niespodziankę, tym razem baśniowo – bajkową grę terenową, podczas której dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i wykonywały różne zadania.