Ferie w mieście

W dniach 20-24.02.2012r. odbyły się „Ferie w mieście” organizowane przez Wolontariuszy Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego. Uczestnikami ferii były dzieci ze szkół podstawowych.

Wolontariusze przygotowali dla podopiecznych liczne zabawy, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, bal karnawałowy, jak również wycieczki.

Pierwszy dzień „Ferii w mieście 2012” to dzień integracji i sportu. Uczestnicy mieli okazję bawić się z chustą animacyjną, a także wzięli udział w turnieju Uni hoka oraz pokonywali tor przeszkód.
Wtorek, jak przystało na „Ostatki” upłynął na Balu karnawałowym. Wszyscy przygotowali maski i przebrania. Wzięli również udział w nauce tańca oraz konkursie karaoke.
W trzecim dniu wszyscy uczestnicy udali się na lotnisko w Balicach. Wrażenia były niesamowite. Dzieci mogły zobaczyć, jak funkcjonuje lotnisko, kto na nim pracuje, gdzie lądują samoloty. Nie obyło się również bez przygód: po przybyciu na miejsce uczestnicy wzięli udział w ewakuacji, jednak podejrzany przedmiot wywołujący poruszenie na lotnisku okazał się niegroźny :)
Czwartek to kolejny dzień wycieczek – najpierw do Muzeum Inżynierii Miejskiej, a następnie do krainy szaleństw, czyli Krainy Zabaw Dziecięcych „Anikino”.
Ostatni dzień ferii to czas podsumowań. Zanim jednak rozdaliśmy nagrody i podziękowaliśmy uczestnikom, zorganizowana została gra terenowa „Kraken”.

Bez wątpienia zarówno dzieci, jak i wolontariusze spędzili wspaniały czas podczas „Ferii w mieście”. Kolejne spotkanie podczas ferii zimowych już za rok!

Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom - uczniom Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów oraz Liceum Ogólnokształcącego zakonu Pijarów w Krakowie - za zaangażowanie i czas poświęcony dzieciom.