Umowa patronacka z WSMiP UJ

16 kwietnia została podpisana umowa patronacka między  Liceum a Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (zobacz więcej).

Współpracę zapoczątkowało spotkanie przedstawicieli Wydziału z uczniami klas trzecich.   22 kwietnia w holu  Szkoły nasi absolwenci mogli zapoznać się z ofertą studiów w zakresie kulturoznawstwa, politologii oraz wiedzy o krajach i regionach. Prelekcję poprowadzili:  prodziekan Wydziału  dr hab. Andrzej Porębski i dr Piotr Bajor.

Od września 2015 roku patronatem zostanie objęta klasa ekonomiczno-prawna. Zajęcia z zakresu wiedzy o społeczeństwie, stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa poprowadzą pracownicy naukowi Wydziału. Wyróżniający się uczniowie klasy patronackiej będą mieli możliwość udziału w konferencjach, sesjach naukowych, dyskusjach i spotkaniach w roli słuchaczy oraz uczestniczenia w pracach studenckich kół naukowych.  Ponadto w ramach umowy zostaną przeprowadzone otwarte wykłady monograficzne dla wszystkich uczniów Szkoły.