Msza Święta dla wspólnoty szkolnej

W przepyszną jesienną niedzielę, ostatnią września, nauczyciele, uczniowie i absolwenci wraz z rodzinami zebrali się w sali gimnastycznej Gimnazjum – czy też, bardziej szumnie, na pięknej Calasanz Arena Olsza Sport – by ze stosowną pompą celebrować pierwszą w tym roku szkolnym Mszę Świętą dla wspólnoty obu naszych Szkół.

Ten piękny i sympatyczny obyczaj, by w każdyostatni dzień pański każdego miesiąca w tym właśnie miejscu i w tak poszerzonym gronie spotykać się na wyjątkowo bogatej w oprawę liturgii, ma już swoją długą tradycję – nic zatem dziwnego, że potężna Arena podczas nabożeństwa, któremu z właściwą sobie, radosną charyzmą przewodniczył o. Tomasz Abramowicz, wypełniła się szczelnie. A ponieważ w tradycji Kościoła już od pierwszych wieków jego istnienia utrwalił się obyczaj, że po spotkaniu wokół stołu ofiary Chrystusa spotykać się należy także przy suto zastawionym stole jak najbardziej ludzkim, więc i tym razem po Mszy nadszedł czas na agapę – wyjątkowo hałaśliwą, entuzjastyczną i długą: wszak to pierwsze takie spotkanie po dwóch miesiącach wakacyjnej rozłąki...