Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny jest to czas, w którym w sposób szczególny nasze myśli kierujemy ku  bliskim nam zmarłym.  Wspominamy ich życie, odwiedzamy groby, a co najważniejsze- ofiarujemy swoją modlitwę.

Dla całej Wspólnoty Szkolnej bardzo ważna jest pamięć o jej nieżyjących już członkach, dlatego 2 listopada Dyrekcja ,Nauczyciele, Samorząd Szkolny oraz przedstawiciele wszystkich klas, udali się na groby zmarłych pracowników, uczniów oraz osób związanych z Liceum i Gimnazjum Pijarów. Składając wieńce i zapalając znicze, mogliśmy w sposób symboliczny pokazać, że pamięć o nich jest wciąż żywa, a zasługi, które wnieśli do Wspólnoty nie zostały zapomniane. W tym szczególnym dniu odwiedziliśmy miejsca spoczynku:  pani profesor Krystyny Płachty, pana profesora Włodzimierza Kękusia , siostry Małgorzaty, uczennic  Weroniki Pihut i Anny Czury oraz grób Ojców Pijarów. Modliliśmy się również za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata, aby dane im było doświadczyć łaski zbawienia.

Kinga Kaźmierczyk