Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

Takie przedświąteczne ponadpokoleniowe spotkania są już wieloletnią tradycją Szkoły.  Do pomocy przy organizacji tegorocznej Wigilii  zaangażowała się  zarówno młodzież z Liceum jak i Gimnazjum. Przygotowania trwały  od wczesnego popołudnia. Wspólnie dekorowano oraz nakrywano do stołu. Tuż po godzinie 17 mroki ogarnęły  szkolny hol. Nasi utalentowani uczniowe zaprezentowali zebranym gościom przedstawienie, które wprowadzało w świąteczną atmosferę oraz ukazywało piękno wigilijnej nocy, podczas której wszyscy możemy dostąpić łaski przebaczenia i nawrócenia.

Przemiana życia zawsze wiąże się z przejściem z mroku do światłości. Słowo Boże jest jak pochodnia, której blask wypełnić może nawet najciemniejsze zakamarki ludzkiego serca. Dlatego też lampy zapłonęły wraz z odczytaniem przez Ojca Dyrektora  Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Później nastąpiło radosne dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Wiązało się to z entuzjazmem i serdecznością wszystkich zgromadzonych. Miłą niespodzianką było przybycie tajemniczego świętego, który obdarował gości skromnym podarunkiem. Pięknie ozdobione stoły wypełniły się po brzegi pysznymi wigilijnymi potrawami. Czas wspólnego spożywania wieczerzy umilała melodia kolęd i rozmowy z uczniami.
Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, zatem nastał również czas pożegnania.
Z radością i cierpliwym oczekiwaniem na wigilijny wieczór wszyscy zgromadzeni udali się do swoich domów. Wierzymy, że podczas Świąt w naszych domach zapanuje równie wspaniała atmosfera, a wszystkie serca otwarte będą na światło, jakie niesie ze sobą narodzenie
Bożej Dzieciny.
Życzymy wszystkim rodzinnych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia i już teraz z radością oczekujemy przyszłorocznego  spotkania w naszej szkolnej wspólnocie.

Relacja: Serafina Kucharska i Mirosława Trybała