Książka lekarstwem na smutek

Każdy z nas szuka swoich sposobów na radzenie sobie ze smutkiem. Jedni słuchają muzyki, drudzy oddają się kontemplacji natury, natomiast uczennica klasy II a Kinga Kaźmierczyk jako lekarstwo na gorsze chwile proponuje czytanie książek. W tym roku swoją recenzencką pracą, pt: „(Nie)dobra Wiktoria” zdobyła pierwsze miejsce w konkursie polonistycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów: „Książka lekarstwem na smutek”.

Oryginalna kompozycja i nowatorskie podejście do tematu sprawiły, że nasza uczennica wraz ze swoją mentorką- Anną Hawleną-Drożdżak udały się dnia 12.12.2015 roku po odbiór pierwszej nagrody. Po rozdaniu uczestnicy wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej przez studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego  w Krakowie, także i w tej konkurencji grupa, w której była Kinga wygrała. Dzięki grze terenowej zwiedzili oni centrum miasta oraz miło spędzili ze sobą czas. Jak widzimy warto brać udział w konkursach, do czego serdecznie zachęcamy.

Tekst nagrodzonej recenzji został opublikowany w szkolnej gazetce: http://pijarnia.blogspot.com/2015/12/niedobra-wiktoria-ksiazka-lekarstwem-na.html