Ferie w mieście

W dniach 25-29 stycznia, jak co roku, Fundacja Oświatowa im. Księdza Stanisława Konarskiego, przy współudziale uczniów Zespołu Szkół Pijarskich, zorganizowała półkolonię dla dzieci. Tegoroczne "Ferie w mieście" stały się dla podopiecznych fundacji wyprawą w krainy, gdzie istnienie smoków to nie tylko bajki dla najmłodszych.

Pierwszego dnia, po krótkim przedstawieniu wychowawców i animatorów, dzieciaki zostały podzielone na grupy, w których to tworzyły smocze regulaminy na zbliżający się tydzień. Przez kolejne dni miały okazję wyszaleć się w krainie zabaw dziecięcych, pouczyć się nieco historii grając w grę planszową "Kolejka", obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Nowohuckie Centrum Kultury pod tytułem "Smoki" oraz powalczyć na kręgielni.
Ostatniego dnia została zaplanowana wycieczka do jednego z chińskich miasteczek, w której miała odbyć się smocza parada. Niestety, jak się później okazało, wszystkie smoki, które miały brać w niej udział, zbuntowały się. Dziewczęta i chłopcy zostali poproszeni o pomoc w znalezieniu i przekonaniu magicznych stworzeń do współpracy. Aby tego dokonać, musiały wykonać wiele zadań, przejść wiele stacji, aż w końcu pokonać wymagający tor przeszkód przygotowany przez naszych animatorów. Jak to w bajkach, bo właśnie nią stał się ten tydzień, smocza parada odbyła się, a po niej huczny bal karnawałowy. Zaś na jego końcu uroczyste wręczenie nagród dla naszych dzielnych bohaterów, bez których to wszystko nie mogłoby się odbyć.
Realizacja interesującego i pełnego wrażeń programu Ferii w Mieście nie byłoby możliwe bez zaangażowania wychowawców oraz animatorów – uczniów naszego Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie, którzy spisali się na medal. O czym świadczyły przede wszystkim rozpromienione buźki uczestników.

Relacja: Patrycja Mystek