Zajęcia w laboratorium AGH

15 stycznia uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników AGH w Laboratorium Automatyki, Robotyki i Systemów Fotowoltaicznych.

Poniżej publikujemy relację uczestniczki zajęć - Agnieszki Kamień.

W ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi klasa IIc wraz z wychowawczynią, Panią Profesor Katarzyną Piórek, i Panią Profesor Elżbietą Rożek miała okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach na Akademii Górniczo-Hutniczej. Uczniowie wysłuchali wykładów w Laboratorium Automatyki, Robotyki i Systemów Fotowoltaicznych AGH – mieli okazję dowiedzieć się więcej o energii słonecznej i jej wykorzystywaniu, a następnie samodzielnie wyznaczyć czy montaż kolektora słonecznego na dachu ich domu byłby opłacalny. Wybrańcy – podczas krótkiej gry edukacyjnej – mogli przekonać się, że kłamstwo w obliczu kamery termowizyjnej nie ma racji bytu i nie zmieni tego nawet najbardziej skrupulatne kamuflowanie prawdy. Druga część zajęć dotyczyła robotyki, gdzie prezentowano działanie robotów o różnorakim przeznaczeniu, a także omawiano ich zastosowanie.

Klasa w dobrych humorach rozpoczęła ferie, licząc na to, że w przyszłości będzie miała możliwość wysłuchać tak interesujących wykładów na AGH (kto wie – być może swojej przyszłej uczelni).