Szalom

To z pewnością nie był zwyczajny dzień. 26 lutego gościliśmy w naszym Liceum grupę uczniów z izraelskiej szkoły  Branco Wiess School.

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, w której kilka słów skierował do nas Ojciec  Dyrektor Edward Kryściak oraz koordynatorka spotkania p. Anna Hawlena-Drożdżak. Wtedy również miała miejsce prezentacja szkół - zarówno polskiej jak i izraelskiej. Później, już po podzieleniu na grupy (w każdej znajdowali się uczniowie z Polski i z Izraela), udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie po zatańczeniu  tańców- „Chocolate” i „Ring dong song”  odbyły się międzygrupowe rozgrywki sportowe. Gdy zakończyła się część integracyjna, w swoich grupach udaliśmy się do klas, by tam wspólnie pracować nad projektem. Naszym zadaniem było stworzenie plakatu pt. „Nasz wspólny bohater”,  który każda grupa prezentowała w części ostatniej- zdecydowanie najsmutniejszej. Był to bowiem czas, kiedy musieliśmy się pożegnać i choć do końca panowała radosna atmosfera (czego dowodem było wspólne śpiewanie „Hava Nagila” oraz „ Hej, na krakowskim rynku” ), wszyscy czuliśmy smutek związany z rozstaniem. Pomimo tego, że spotkanie nie trwało zbyt długo, mieliśmy okazję się zaprzyjaźnić i wiele dowiedzieć  o naszych kulturach i zwyczajach. Była to niezwykła okazja, aby przekonać się, że pomimo tysiąca dzielących nas kilometrów, mamy ze sobą wiele wspólnego i tak naprawdę jesteśmy do siebie podobni.

Justyna Mańko, Kinga Kaźmierczyk 2a

Na pożegnanie goście wpisali się do naszej Kroniki.