Zakończenie nauki klas trzecich

27 kwietnia klasy trzecie zakończyły rok szkolny. Ten szczególny dla siebie dzień trzecioklasiści rozpoczęli Mszą Świętą, po której każdy chętny mógł otrzymać osobiste błogosławieństwo na nadchodzący czas matur.

Po zakończonym nabożeństwie w holu Liceum wychowawcy rozdali nagrody uczniom, którzy w kończącym się roku szkolnym wyróżnili się wzorową postawą i bardzo dobrymi ocenami. Niezmiernie ważnym wydarzeniem było również przyznanie medalu Sapere Auso uczniowi klasy 3c – Krzysztofowi Gajkowskiemu – Wójcikowi. Krzysztof otrzymał również, razem Tomaszem Chwają z 3e, przyznawaną przez Radę Rodziców nagrodę dla uczniów z najlepszymi średnimi ocen. Następnie trzecioklasiści otrzymali od Szkoły miły i praktyczny prezent – długopis. O. Dyrektor wręczając ten upominek każdemu z osobna życzył „połamania piór” na egzaminie maturalnym. Ostatnim punktem programu był spektakl przygotowany przez klasę 1a. Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Celuch zaprezentowali historię opisaną w „Obronie Sokratesa”, zaskakując oryginalnym ujęciem tematu, pomysłowymi rozwiązaniami scenicznymi, a przede wszystkim ekspresyjną, brawurową grą aktorską. Wraz z zakończeniem przedstawienia dobiegła końca również oficjalna część pożegnania i trzecioklasiści udali się do klas – już tylko rozdanie świadectw dzieliło ich od momentu, w którym mogli tytułować się „Absolwentami LO Zakonu Pijarów”...