Festyn Rodzinny

19 maja odbył się koło naszej Szkoły Festyn Rodzinny. Impreza dotychczas organizowana wyłącznie przez Gimnazjum jest teraz przygotowywana również przez nasze Liceum.

Na boisku rozstawili się uczniowie ze stoiskami, na których można było między innymi zrobić sobie tatuaż farbkami, pomalować twarz, pograć w szachy, pooglądać figurki z Władcy Pierścieni, ułożyć puzzle czy zagrać na loterii. Nie zabrakło w ten niezwykle gorący dzień również stoiska z wodą. Na każdym ze straganów stała puszka, do której można było wrzucać datki na szkoły.

Przed boiskiem ustawiono tradycyjną pomarańczową scenę zrobioną z przyczepy tira. Można było zobaczyć na niej występy muzyczne, kabaretowe i taneczne uczniów oraz uczennic obydwóch szkół pijarskich. Przerywane one były co jakiś czas popisami grupy tanecznej o. Grzegorza, która zapraszała do tańca również innych uczestników festynu. W czasie festynu odbyła się również licytacja obrazów malowanych przez uczniów szkół, które były sprzedawane za zasłużone i , trzeba przyznać,  dosyć wysokie ceny. Oprócz wspomnianych atrakcji obok sceny pojawiła się również wielka zjeżdżalnia i trampolina przeznaczone wprawdzie głównie dla dzieci, ale… można było zobaczyć na niej również licealistów : )

Od kilku lat pierwszy raz odwiedził nasz festyn długo oczekiwany gość. Była to dobra pogoda. Zazwyczaj deszczowa lub chłodna, w tym roku przygotowała dla nas słońce i wysoką temperaturę.
Festyn zakończył się po godzinie 15:00, zamknął go ostatni taniec grupy tanecznej o. Grzegorza. Po sprzątnięciu wszystkich stoisk, udaliśmy się do domów, z uśmiechem i pomalowanymi twarzami.