Zajęcia w laboratorium AGH

11.05.  uczniowie klasy 1c i 2c  uczestniczyli w zajęciach w laboratorium sieci komputerowych AGH (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej). Zajęcia realizowane są  w ramach umowy patronackiej z AGH.

"Mieliśmy okazję poznać kilka rodzajów łączy komputerowych,  zasady nadawania oraz odbierania sygnałów. Uczniowie mogli samodzielnie spróbować obsługi sieci komputerowych. Wszyscy biorący udział w wykładzie byli bardzo zaciekawieni oraz chętni do eksperymentowania.  Dzięki  lekcji na uczelni mogliśmy również dowiedzieć się, jak działają wewnętrzne sieci komputerowe firm lub szkół.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne wykłady."

Agnieszka Szymańska 1c

"Klasa II C pod opieką swojej wychowawczyni p. Katarzyny Piórek udała się na Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, aby tam doskonalić swoje umiejętności z zakresu  informatyki. Zajęcia odbywały się w sali z mnóstwem komputerów i innych elektronicznych urządzeń. Już na samym początku wykładowca bardzo dokładnie opisał nam budowę oraz zasadę działania wszystkich tych przedmiotów. Następnie mogliśmy dowiedzieć się co to są switche. Później wszyscy usiedli do komputerów i nauczyliśmy się jak te switche programować oraz jak wydawać im polecenia. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć jak udostępnić dany plik (na przykładzie filmu) w sieci lokalnej i spróbować czy bylibyśmy w stanie to zrobić.
Zajęcia bardzo się nam podobały. Była to miła odskocznia do codziennej, szkolnej rutyny i nie możemy się doczekać kolejnych wyjść edukacyjnych w ramach współpracy naszej szkoły z AGH."

Hubert Romańczyk 2c