Prymicyjna Msza Święta we Wspólnocie Szkolnej

W niedzielę 22 maja Wspólnota Szkolna zgromadziła się, aby jak co miesiąc celebrować Mszę Świętą. Tym razem miała ona szczególny charakter. Była to bowiem Msza Święta prymicyjna, czyli pierwsza Msza  sprawowana przez wyświęconych dzień wcześniej kapłanów – o. Bartłomieja Koszyka SP oraz o. Przemysława Suchego SP, którzy dotychczas jako diakoni służyli i pracowali w naszym Gimnazjum oraz Liceum.

Kazanie prymicyjne wygłosił dyrektor  o. Edward Kryściak SP wskazując neoprezbiterom, że przyjęcie święceń kapłańskich to dopiero początek nowej drogi, czas wypłynięcia na głębokie wody. Na koniec uroczystości bardzo licznie zgromadzeni wierni zostali pobłogosławieni specjalnym błogosławieństwem prymicyjnym przez nowo wyświęconych ojców . Dalsza część świętowania przeniosła się do specjalnie przygotowanej na tę okazję kawiarenki, gdzie przy kawie i ciastku można było dopełnić radości z tego niecodziennego wydarzenia.