Kulturowe love

„Kulturowe love” to tytuł filmu, który w tym roku reprezentował nasze Liceum podczas IV edycji ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Zmotywowana zeszłorocznym sukcesem (zajęliśmy II miejsce) grupa filmowców pod opieką pani Anny Hawleny-Drożdżak w składzie: Maria Banaś, Gabriela Chmielowiec, Bartosz Oleszko (odtwórcy głównych ról) oraz Kinga Kaźmierczyk (scenariusz, reżyseria, montaż) podjęła się pracy nad filmikiem. Temat tegorocznej edycji brzmiał:  „Co kraj, to obyczaj, czyli grzeczność nasza i obca”.

Uczniowie mierzyli się z problemem różnic kulturowych oraz zwyczajów panujących w wybranych przez siebie państwach. Nasi uczniowie swoim przedstawieniem najbardziej charakterystycznych cech kultury Wielkiej Brytanii, znaleźli się w gronie trzech nagrodzonych szkół ponadgimnazjalnych i tym samym otrzymali zaproszenie na uroczystą galę podsumowującą tegoroczną edycję konkursu. Dwie przedstawicielki zespołu filmowego pod opieką pani Wioletty Kicy, uczestniczyły w tym wydarzeniu oraz odebrały nagrodę w imieniu całej grupy. Tym razem otrzymaliśmy III miejsce, które równocześnie stanowiło najwyższą nagrodę (jury nie przyznało ani pierwszego, ani drugiego miejsca). Pomimo uzyskania tytułu laureata nasi uczniowie nie mają zamiaru spocząć na laurach i w przyszłym roku, z pewnością. znów spróbują swoich sił. W końcu jak mówi przysłowie: „do trzech razy sztuka”.