Poznajmy się

W dniach 23-28 sierpnia w  Murzasichlu koło Zakopanego odbywały się rekolekcjowakacje. Jest to tradycyjny obóz integracyjny dla kandydatów do  naszego Liceum. W obozie uczestniczyło 102 uczniów, wychowawcy pierwszych klas- Państwo Profesorowie: Katarzyna Duda-Kaptur, Marta Grębosz, Agnieszka Grodecka, Elżbieta Rożek, Paweł Pazurkiewicz i Janusz Podwika, a także Pani Pedagog Kinga Karcz i Ojcowie: Tomasz Abramowicz i Mariusz Siódmiak. Całość wspierali animatorzy - absolwenci i uczniowie naszej szkoły.

Program wyjazdu był bardzo bogaty.

Drugi dzień Integry rozpoczął się o 7.30 jutrznią dla animatorów i chętnych uczestników obozu. Następnie- rozgrzewka i modlitwa poranna, którą prowadzili Panowie Profesorowie Janusz Podwika i Paweł Pazurkiewicz. Po śniadaniu odbyły się  spotkania w grupach biblijnych z animatorami, a w samo południe uczestnicy Integry zgromadzili się na Eucharystii. Całe popołudnie zajęła gra terenowa. Wieczór zakończył się tradycyjnymi tańcami pijarskimi i modlitwą prowadzoną przez animatorów.

W trzeci dzień Integry wspominaliśmy postać św. Józefa Kalasancjusza, założyciela pierwszej szkoły powszechnej i Zakonu Pijarów. Dzień rozpoczął się jutrznią, muzyczną rozgrzewką i modlitwą poprowadzoną przez Panie Profesor: Katarzynę Dudę-Kaptur i Agnieszkę Grodecką. Po śniadaniu uczestnicy udali się do Szaflar, gdzie zażywali wodnych kąpieli w termach Gorący Potok. Po powrocie i regeneracyjnym obiedzie odbyły się spotkania z wychowawcami  w zespołach klasowych, by przygotować historie związane ze św. Józefem Kalasancjuszem. Po Eucharystii był czas na ognisko, gdzie sporym zainteresowaniem cieszyła się kiełbasa góralska. Dzień zakończyliśmy w tzw. szałasie, w którym klasy przedstawiały efekty popołudniowej pracy. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, przedstawiając historie z życia Założyciela Zakonu Pijarów. Ostatnim punktem dnia była modlitwa prowadzona przez animatorów.

Kolejna uroczystość na rekolekcjowakacjach -  26 sierpnia jest dniem poświęconym Matce Bożej Częstochowskiej. Tradycyjny poranek: jutrznia, rozgrzewka i modlitwa poranna prowadzona przez Panie Profesor: Kingę Karcz i Elżbietę Rożek. Po śniadaniu praca w grupach z animatorami a w południe uczestnicy spotkali się na Eucharystii. Sporo emocji wzbudzały rozgrywki sportowe, odbywające się w ramach dnia sportu: piłka nożna, piłka siatkowa, przeciąganie liny i skoki na skakance. Ostatnim punktem dnia było czuwanie modlitewne podczas którego młodzież miała okazję przystąpić do spowiedzi.

27 sierpnia uczestnicy Integry mieli okazję poznać górskie okolice. Wczesnym rankiem do Murzasichla dotarł Pan Profesor Michał Pacyna, który- będąc przewodnikiem beskidzkim - zna się na rzeczy. Zabrał nas na górski spacer, którego trasa obejmował przejście od Łapsz Wyżnych do Niżnych. Podczas przejścia Pan Profesor opowiadał o widzianych przez uczestników szczytach. Odbyło się także spotkanie w grupach profilowych ,podczas którego młodzież miała okazję poznać organizację zajęć w swoich zespołach klasowych.
Po obiedzie był czas na ostatnie spotkania z wychowawcami i w grupach biblijnych z animatorami. Wieczorem miał miejsce quiz podsumowujący rekolekcjowakacje oraz czas podziękowań animatorom i wychowawcom. Dzień zakończył się dyskoteką.

28 sierpnia rekolekcjowakacje AD 2016 dobiegły końca. Po krótkiej nocy i pożywnym śniadaniu oraz szybkim pakowaniu uczestnicy Integry spotkali się na Mszy św. Po niej animatorzy, w imieniu wszystkich uczestników obozu, podziękowali naszym Duszpasterzom za Ich wspaniałą pracę .Potem nastąpił czas pożegnań, także z miłymi Gospodarzami Ośrodka U Zbójnika i powrót do Krakowa, gdzie na pierwszoklasistów czekali już stęsknieni Rodzice.

Więcej zdjęć pod adresem:  https://plus.google.com/collection/QWN7sB