Poza horyzonty

Wakacje dobiegły końca. Wracamy do szkoły, do pracy, do szkolnych obowiązków. Na starcie roku szkolnego, 4 września, w Krakowie  wystartował charytatywny bieg Business Run 2016. Reprezentacja Liceum biegła  po raz drugi, wspierając fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty". W tym roku dołączyła też drużyna z Gimnazjum. Do pokonania było 5 pętli o długości 4 kilometrów wokół Starego Miasta (łącznie prawie 20 kilometrów). W imprezie wzięło udział 5000 uczestników.

Nasze Szkoły reprezentowali: Ojciec Dyrektor Edward Kryściak, Janek Machalica, Adam Górecki, Andrzej Porębski, Janek Uthke - drużyna liceum oraz Konrad Pociegiel, Filip Szwejkowski, Mateusz Chmura, Tomasz Król i Dominik Kulig - drużyna gimnazjum. Atmosfera zawodów była fantastyczna, pogoda dopisała, wyniki zadowalające.

Udziałem naszych drużyn  w Business Run chcemy promować sport, a w szczególności biegi, jako uniwersalną formę aktywności i spędzania wolnego czasu. Niedługo rozpoczynają się międzyszkolne zawody w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży,
Poprzez uczestnictwo w biegu chcemy zachęcić wszystkich - uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Motto na nadchodzący rok:  "Nieważne, jak szybko biegasz- i tak jesteś lepszy od sportowców kanapowych".