Pamiętamy

Listopad jest dla wielu z nas czasem pełnym refleksji i chwilowego „zatrzymania się” wśród ogromu codziennych spraw. Kiedy odwiedzamy groby bliskich, trudno nam nie myśleć o przemijaniu i kruchości życia, często jest to okazja do przywoływania wspomnień. Wracamy pamięcią do tych, których już z nami nie ma, do tych, którzy odeszli na wieczny spoczynek.

Z godnie z tradycją Liceum, dnia 03.11.2016 delegacja uczniów składająca się z przedstawicieli wszystkich klas oraz Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana profesora Janusza Podwiki oraz ojca Mateusza Siódmiaka , udała się na trzy krakowskie cmentarze. Tego dnia swoją modlitwę ofiarowaliśmy wszystkim zmarłym, którzy związani byli z naszą szkołą, lecz w sposób szczególny modliliśmy się za panią profesor Krystynę Płachtę, pana profesora Włodzimierza Kękusia , siostrę Małgorzatę, uczennice: Weronikę Pihut i Annę Czurę oraz za Ojców Pijarów, których miejsca spoczynku odwiedzaliśmy. Złożone przez nas kwiaty i zapalone znicze były szczególnym  symbolem ukazującym, że pamięć o nich jest wciąż żywa i zawsze będziemy o nich pamiętać.