Długie pożegnania

Pożegnania długie, bo trzydniowe. W środę 26 kwietnia abiturienci zebrali się na szkoleniu dotyczącym procedur maturalnych, a wieczorem w atmosferze zabawy swoich starszych kolegów pożegnali drugoklasiści. W czwartek odbyła się relacjonowana już pielgrzymka maturzystów do Kalwarii Zebrzydowskiej, a w piątek w holu szkoły miały miejsce oficjalne uroczystości zakończenia roku klas trzecich.

Centralnym punktem środowego spotkania był spektakl przygotowany przez klasę 2d - „Pijar School Musical".  Zgodnie z tradycją nieoficjalnych pożegnań przyznano też  "Złote Sroki"- nagrody dla absolwentów w kilku nieoczywistych kategoriach,  a całość zwieńczyła zabawa przy grillu.

W atmosferze skupienia i zadumy (o czym donosiła już nasza korespondentka) przebiegała czwartkowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Piątkowy finał składał się z trzech części: Mszy, oficjalnego pożegnania w holu Liceum i nieco mniej oficjalnego w klasach. Nagrodami książkowymi uhonorowano najlepszych uczniów, olimpijczyków, sportowców, wybitną czytelniczkę. Specjalną nagrodę Rady Rodziców dla najwybitniejszej absolwentki otrzymała Agnieszka Kamień z klasy 3c.