Dzień Dziecka z Fundacją Oświatową

Z okazji Dnia Dziecka 31.05. wolontariusze naszej Fundacji przygotowali dla dzieci ze świetlicy „Wesołe Małolaty” wspaniałą niespodziankę: turniej „Kocham Cię Polsko”.  2 czerwca  świętowaliśmy Dzień Dziecka po raz drugi. Tym razem zaprosiliśmy do parku przy Liceum Pijarów dzieci ze Świetlicy TPD  "Kraina Marzeń", a także z Centrum CALASANZ Olsza i Wieczysta. Ponad 60. uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i opiekunowie, a liczne atrakcje przygotowali uczniowie Liceum i Gimnazjum Pijarów w Krakowie.

31 maja- turniej "Kocham cię Polsko"

Zabawa rozpoczęła się od podziału na grupy i kultowego już „Krasnoludka idącego opłotkami”. Gra wystartowała od Literowej Rozgrzewki, podczas której dzieci szukały odpowiedzi na różne (oczywiście bardzo skomplikowane hasła) i ustawiały się w odpowiedniej literkowej kolejności, przy ożywionej pomocy grupy przeciwnej. Dużo śmiechu nie zabrakło podczas kalamburów, kiedy to Animator – lider grupy produkował się podpowiadając, a uczestnicy w pocie czoła rozwiązywali zagadki. Wybuchowy prezent pozwolił na świętowanie urodzin prawdziwej jubilatki – wolontariuszki Eryki. Okazało się jednak, że dziwnym trafem nikt nie chciał „rozpakować” prezentu, więc upominek musiał wystrzelić. Jednak najwięcej emocji zostało na koniec. Pytanie mniej czy więcej okazało się naprawdę trudne. Ale jeszcze trudniejsze było kręcenie kołem. Chociaż udział w teleturnieju nie miał na celu wyłonienia zwycięskiej grupy,  dzieci dopytywały: My wygraliśmy? Nie my! I co się okazało? Dzięki wyjątkowej celności jednej z uczestniczek teleturniej zakończył się remisem. Tak jak to w przeddzień Święta Dzieci bywa.
W nagrodę dla dzieci, jak i dla wolontariuszy były wyśmienite lody przygotowane przez Gospodarzy. Dziękujemy za to wyjątkowe popołudnie.

2 czerwca - zabawa w szkolnym parku

Tym razem Animatorzy przygotowali dla dzieci grę terenową „Na Bursztynowym Szlaku”, nawiązującą do baśni o gdańskim Neptunie. Słoneczne popołudnie rozpoczęła radosna modlitwa z o. Tomkiem Abramowiczem. Następnie dzieci zostały podzielone na kilka grup i dzielnie pokonywały stacje pomagając burmistrzowi (czyli Animatorowi grupy) w dotarciu do legendarnego Neptuna. Po wykonanym zadaniu każda grupa otrzymywała fragment mapy. Jakie wyzwania czekały na dzieci? Rysowały portret burmistrza, odgadywały rozmaite smaki, pokonywały tor przeszkód, szukały bursztynów, przeistaczały się w rybaków. Po wykonaniu każda grupa złożyła elementy mapy w całość i mogła wzywać do siebie wcale nie tak strasznego Neptuna.
Po kilku oczywiście bardzo trudnych pytaniach, Neptun wręczył dzielnym uczestnikom medale i zaprosił wszystkich na pyszną pizzę.
Zabawa była bardzo udana i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenia dla wspaniałych i dziękujących szczerymi uśmiechami dzieci.    Impreza została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego w ramach ogólnopolskiego projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało" 2017 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy.

Relację publikujemy za:  http://www.oswiatowa.pijarzy.pl