Zbiórka dla Alma Spei

W niedzielny wieczór 24 czerwca nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli Liceum Pijarów na kweście w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Dla niektórych z nas to było pierwsze takie doświadczenie, gdy trzymając puszkę oklejoną zdjęciami podopiecznych hospicjum dziecięcego "Alma Spei", czekaliśmy w ich imieniu na dar życzliwości parafian.

Fala dobroci, troski i hojności ludzkich serc ujęła nas niesamowicie! Podczas kwesty mieliśmy też okazję do rozmów z pracownikami hospicjum o ich codziennej pracy, potrzebach Fundacji, chorych dzieciach i ich wspaniałych rodzicach. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas i doświadczenie hospicjum, jako miejsca życia i nadziei oraz rozmowy o planach, możliwościach zaowocują kolejnymi działaniami na rzecz hospicjum w nowym roku szkolnym.