Aktywne wakacje

W dniach 9-15 lipca w Warszawie połączona reprezentacja Gimnazjum i Liceum wzięła udział w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

W imprezie uczestniczyło 1360 dzieci i młodzieży z 8 krajów, którymi zajmował się kilkudziesięcioosobowy zespół organizatorów i wolontariuszy (także z naszej szkoły).

Bogaty program obejmował występy i warsztaty artystyczne, konkursy wiedzy, rywalizację w 13 dyscyplinach sportowych. Rytm dnia na Parafiadzie wyznaczała wspólna modlitwa, w tym roku skupiona szczególnie na osobie św. Józefa Kalasancjusza i jego drodze do świętości.

Z Parafiady Mateusz Kwinta (1a) powrócił ze złotym medalem w badmintonie.  Mateusz  zajął również pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim. Wszyscy uczestnicy zdobyli coś nie mniej cennego - wspomnienia z wydarzeń parafiadowych i nowe znajomości.

Imprezę organizowaną corocznie przez Stowarzyszenie "Parafiada" stworzył pijar, o. Józef Joniec, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.