Obóz integracyjny w Murzasichlu

23 sierpnia niedaleko Zakopanego, w Murzasichlu,  rozpoczęły się rekolekcjowakacje dla uczniów klas pierwszych naszego Liceum. Jest to tradycyjny obóz integracyjny, zwany potocznie Integrą.
W obozie uczestniczyło 129. kandydatów do klas pierwszych, 16 animatorów (absolwentów oraz uczniów liceum), wychowawcy - Panie Profesor: Wioletta Kica, Agnieszka Łękawa, Katarzyna Piórek, Karolina Knapik- Bieniek, Iwona Schab oraz Pan Profesor Łukasz Wiśniowski. Duchowo naszą Integrę wspierali Ojcowie: Tomasz Abramowicz i Mariusz Rabczak.

Drugi dzień Integry rozpoczął się o godzinie 7:15 jutrznią dla animatorów i chętnych uczestników obozu. Następnie rozgrzewka i modlitwa poranna. Po śniadaniu odbyły się spotkania w grupach biblijnych z animatorami, następnie uczestnicy Integry zgromadzili się na Eucharystii. Całe popołudnie zajęła gra terenowa. Wieczór zakończył się tradycyjnymi tańcami pijarskimi i modlitwą prowadzoną przez animatorów.
Trzeciego dnia obozu wspominaliśmy postać św. Józefa Kalasancjusza, założyciela pierwszej szkoły powszechnej i Zakonu Pijarów. Do południa odbyły się spotkania z wychowawcami w zespołach klasowych, by przygotować historie związane ze św. Józefem Kalasancjuszem. Przed mszą św. w południe klasy przedstawiały efekty popołudniowej pracy. Uczestnicy wykazali się sporą kreatywnością, przedstawiając historie z życia Założyciela Zakonu Pijarów. Po obiedzie uczestnicy udali się do Chochołowa, gdzie zażywali wodnych kąpieli w tamtejszych termach. Ostatnim punktem dnia było czuwanie modlitewne.
Czwartego dnia sporo emocji wzbudzały rozgrywki sportowe, odbywające się w ramach dnia sportu: biegi ze skakanką, sztafeta, koszykówka oraz rzut piłką lekarską. Specjalnie z tej okazji Murzasichle odwiedzili Panowie Profesorowie: Janusz Podwika, Tomasz Tisończyk oraz Paweł Pazurkiewicz, którzy pomagali w organizacji i czuwali nad bezpieczeństwem zawodników.
W niedzielę uczestnicy Integry mieli okazję poznać górskie okolice. Wczesnym rankiem do Murzasichla dotarł Pan Profesor Michał Pacyna, który jest przewodnikiem beskidzkim. Zabrał nas na górski spacer, którego trasa obejmował przejście z Łapsz Wyżnych do Łapsz Niżnych. Podczas przejścia Pan Profesor opowiadał o widzianych przez uczestników szczytach. Odbyło się także spotkanie w grupach profilowych, podczas którego młodzież miała okazję poznać organizację zajęć w swoich zespołach klasowych. Wycieczka zakończyła się wspólną mszą w pijarskim kościele w Łapszach Niżnych. Następnie wszyscy wrócili do ośrodka na obiadokolację. Późnym popołudniem był czas na ostatnie spotkania z wychowawcami. Wieczorem wszyscy spotkali się w szałasie gdzie zostały rozdane nagrody dla uczestników. Dzień zakończył się dyskoteką.
Rekolekcjowakacje 2017 dobiegły już końca. Po krótkiej nocy i pożywnym śniadaniu oraz szybkim pakowaniu uczestnicy Integry spotkali się po raz ostatni ze swoimi animatorami na spotkaniach biblijnych. Następnie rozpoczął się czas pożegnań i powrót do Krakowa, gdzie na pierwszoklasistów czekali już stęsknieni Rodzice.

Animatorka Gabriela Chmielowiec, absolwentka Liceum

Zdjęcia z integry - https://goo.gl/photos/VeZD6HNnHiRxNAG76