Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18  w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18 w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie

10 września, już tradycyjnie, reprezentacja naszej Wspólnoty szkolnej udała się  do warszawskiego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Tam miała miejsce  Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.  Uroczystość zgromadziła nauczycieli, dzieci oraz młodzież ze szkół pijarskich z całej Polski.

O godzinie 11.00 w sali teatralnej przy Sanktuarium rozpoczęło się XIV Forum Edukacyjne  "W stylu Kalasancjusza: głosić, przemieniać, wychowywać".  Konferencję poprowadził o.Sławomir Dziadkiewicz SP (Katowice). Swoim świadectwem podzielili się  uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Edukacji Pijarskiej w Chile - p. Ilona Rudka i o. Edward Kryściak SP (Kraków). Następnie odbyła się dyskusja panelowa: "Jaki jest styl szkoły katolickiej dzisiaj?"

Forum nauczycieli towarzyszyła odbywająca się równolegle konferencja dla młodzieży pod hasłem: "Śladami Kalasancjusza- duchowa droga młodych".

O godzinie 13.00 wszyscy spotkali się na  Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk. Znakomitą oprawę muzyczną liturgii zapewnił chór naszego Liceum pod kierunkiem p. Ryszarda Źróbka. Na zakończenie  odczytano Akt zawierzenia Bogu Ojcu dzieła wychowania.