Zawody Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka

26 czerwca odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Kuby Ciołka – ucznia naszej Szkoły, który zginął pięć lat temu podczas wspinaczki na Rysy. Upamiętnieniu Go mają służyć organizowane co roku w ostatnim tygodniu roku szkolnego Zawody.

Startowały w nich  – jak co roku – trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych i drugich. Uczniowie musieli się zmierzyć z rozlicznymi zadaniami – w parku Liceum znajdowało się wielu poszkodowanych potrzebujących pomocy! Zawodnicy musieli więc pod czujnym wzrokiem sędziów głównych – pani profesor Małgorzaty Dziedzic i pana profesora Michała Pacyny – wykazać się umiejętnościami składania połamanych kończyn, wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca, ratowania człowieka z nożem w plecach (a trzeba wspomnieć, że sztuczna krew lała się strumieniami!) To tylko niektóre z konkurencji, a po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej sprostali im uczniowie klas drugich – zapewne zaprocentowała wiedza dotycząca udzielania pomocy, której dostarczyły im lekcje przysposobienia obronnego... Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja klasy 2B, wyprzedziwszy o trzy punkty humanistów z 2A.

Tak przedstawiają się wyniki rywalizacji:

I miejsce  klasa 2b

II miejsce klasa 2a