Papież inspiracją -  Msza Wspólnoty Szkolnej

Papież inspiracją - Msza Wspólnoty Szkolnej

Niech św. Jan Paweł II będzie dla nas inspiracją - to główne przesłanie homilii wygłoszonej przez o. Tomasza Abramowicza w  niedzielę 22.10. 2017 r. podczas Mszy Świętej Wspólnoty Szkolnej.

Kilka wydarzeń zbiegło się z naszą niedzielną Eucharystią. 22 października to wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, a w tym roku to także dzień rozpoczęcia Tygodnia Misyjnego. Dlatego procesji wejścia uczniowie z 4 klasy Szkoły Podstawowej wnieśli relikwie i obraz św. Jana Pawła II, a o. Tomasz Abramowicz, który przewodniczył liturgii w wygłoszonej homilii nawiązał do Jego osoby. Podkreślił przy tym, że św. Jan Paweł II może być dla nas inspiracją m.in. do otwartości na nowości, nauki języków, uprawiania sportów i rozwijania talentów.