Zwycięski projekt

Reprezentacja Liceum w składzie: Zuzanna Cyunel (2f), Mateusz Brzóska (2e) i Mikołaj Gałka (2f)  pod opieką prof. Elżbiety Rożek zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu organizowanego na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.  Konkurs towarzyszył obchodom Międzynarodowego Dnia  Fizyki Medycznej i polegał na przygotowaniu instalacji technicznej z zakresu fizyki ciała ludzkiego. Nasz zespół  zaprezentował projekt "Lustro życia", którego tematyka, innowacyjność  i poziom wykonania  zostały najwyżej ocenione przez Jury. Gratulujemy!

Począwszy od 7 listopada 2013 roku, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej. Data ta nie jest przypadkowa – to dzień urodzin najwybitniejszej polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej – Curie. Jej odkrycia w dziedzinie fizyki oraz chemii w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju fizyki medycznej, jaką znamy współcześnie.

W tym roku studenci fizyki medycznej na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, zrzeszani przez Studenckie Koło Fizyków Medycznych KERMA, po raz pierwszy postanowili zaprosić wszystkich chętnych uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz pracowników i członków PTFM, do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej. Odbyły się one 7 listopada 2017 roku na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z zawodem fizyka medycznego poprzez uczestnictwo w wykładach zarówno doświadczonych pracowników  wydziału, jak i przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, Centrum Cyklotronowego Bronowice oraz Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Ponadto chętni mieli okazję  wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach prowadzonych przez naukowców z Wydziału.