Noc filmowa

Samorząd Uczniowski zaplanował cykl nocnych spotkań filmowych "Pijarska Kinorama".

13 listopada odbył się pierwszy wieczór przy filmach, przekąskach i dobrej muzyce.

Społeczność szkolna. Co ten termin właściwie oznacza? Czy to tylko puste pojęcie, odarte z głębszego znaczenia? W obecnych czasach ludzie często gubią poczucie rzeczywistych wspólnot, na rzecz złudnej zbiorowości internetowej. My, młodzi ludzie zastępujemy spotkania ze znajomymi krótką wymianą wiadomości na Messengerze. Zamiast wspólnych wypadów na pizzę prowadzimy konwersacje grupowe na Facebooku.
Pomyśl, kiedy ostatni raz zebrałeś się z paczką kumpli, żeby zwyczajnie zrobić coś razem? I nie mowa tu o imprezach. Przecież one w gruncie rzeczy niewiele różnią się od portali społecznościowych, na których nie znasz większości swoich znajomych.
Oddalamy się od siebie.
A przecież nie tego chcemy.
Nie tego nam potrzeba.

Przyjaciele, już czas obudzić się do życia!

Nowy samorząd uczniowski postawił sobie za cel zjednoczenie wszystkich LOZPowiczów.

Z tej okazji, dzięki poparciu Ojca Dyrektora Edwarda Kryściaka, rozpoczęliśmy cykl nocy filmowych – PIJARSKA KINORAMA. Jest to projekt naszego pomysłu, który zakłada wspólne maratony filmowe, dyskusje przy dobrej muzyce i masę śmiechu przy przekąskach w holu naszego liceum.
Ruszyliśmy już 13 listopada 2017 roku, kiedy odbył się nasz pierwszy wspólny wieczorek inauguracyjny. Było to krótsze próbne spotkanie, mające na celu zbadanie jak widzielibyście formę kolejnych – już całych nocy. Demokratycznym głosowaniem wybraliście też dwa filmy, które obejrzeliśmy we wspólnym gronie.

Musimy przyznać, że wspaniale się wszyscy bawiliśmy!

Ponieważ wszystko zakończyło się sukcesem (nawet większym niż oczekiwaliśmy) już niedługo planujemy zorganizować dla was grudniowe całonocne spotkanie PIJARSKIEJ KINORAMY.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie seansu oraz tym, którzy w poniedziałek bawili się z nami. Przede wszystkim trzeba jednak wspomnieć o Prof. Januszu Podwice oraz Prof. Andrzeju Pracuchu, którzy poświęcili nam swój cenny czas. Bez nich nasze spotkanie nie mogłoby się odbyć.

Mamy nadzieję, że jesteście równie zadowoleni jak my. Wierzymy, że na następnych tego typu imprezach będzie nas jeszcze więcej.

Aby być na bieżąco śledźcie naszą stronę na Facebooku (https://www.facebook.com/przedstawicielsamorzadu/?ref=br_rs) i wysyłajcie nam swoje pomysły!

Zuzanna Cyunel
Wiceprzewodnicząca LOZP