Wieczór artystyczny

26 czerwca popołudniową porą mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym i długo wyczekiwanym wydarzeniu – w Wieczorze Artystycznym. W ramach pierwszej części Wieczoru uczniowie prezentowali swoje artystyczne umiejętności.

Krótki, lecz zapadający w pamięć koncert, dał szkolny chór. W repertuarze znalazła się między innymi piosenka zespołu The Beatles „All you need is love”, której wykonanie wywołało żywiołową reakcję publiczności. Muzyczną atrakcją była także możliwość wysłuchania utworów Chopina i Bacha wykonanych przez Annę Gluc. Po muzyce klasycznej przyszedł także czas na jakże odmienne brzmienia muzyki alternatywnej, zaprezentowanej podczas występu zespołu „Kończcie już”. Następnie swoje umiejętności pokazali dwaj uczestnicy warsztatu aktorskiego  (Andrzej Skowron i Antoni Sałaj), którzy w sposób absolutnie brawurowy wyrecytowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Kolejny punkt programu – wyrecytowanie przez Annę Ziębę wiersza Tomasa Tranströmera -  wprowadzał już w drugą część wieczoru, poświęconą postaci tego szwedzkiego poety, tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla. Na zaproszenie organizatora Wieczoru Artystycznego – pani profesor Anny Fraś – gościła w naszej Szkole tłumaczka poezji Tramströmera, pani Magdalena Wasilewska-Chmura. Podczas swojego wykładu przybliżyła nam sylwetkę noblisty, opowiedziała o  charakterze jego poezji, a także, co szczególnie cenne, podzieliła się z nami swoim bardzo osobistym doświadczeniem spotkania z Tranströmerem i jego poezją...