Pijarski Synod Młodych

Drodzy Uczniowie, Absolwenci, Rodzice i Nauczyciele!
Papież Franciszek zapowiedział Synod Kościoła poświęcony tematowi: „Młodzież, Wiara i Rozeznanie Powołania”. Z tego powodu nasz pijarski Ojciec Generał zaprosił wszystkie wspólnoty pijarskie do włączenia się w to dzieło.

Każda prowincja naszego zakonu przeżywa synod na dwóch etapach: lokalnym i prowincjalnym. Etap lokalny zakłada organizację wydarzeń synodalnych podczas których wraz z młodzieżą nauczyciele, rodzice i pijarzy wsłuchają się w głos Ducha Świętego, który mówi do Kościoła. To bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkoły, w które chcemy zaangażować zarówno młodzież ale i tych, którzy są bezpośrednio z młodzieżą związani. Nasz szkolny synod zatytułowaliśmy: Powiedz nam, co myślisz.

Jak wygląda organizacja:
Planujemy 3 spotkania synodalne:

7 lutego – Co z twoją wiarą?
22 marca – Co i jak wybierać?
18 kwietnia – Dokąd zmierzasz?

Każde spotkanie zacznie się o godzinie 18.00 i będzie miało podobną strukturę:
18.00 – modlitwa/czuwanie
18.45 – konferencja  wprowadzająca w temat i w pracę w grupach synodalnych
19.15 – spotkania synodalne (uczniowie, absolwenci młodsi, absolwenci starsi, rodzice, nauczyciele)

Nasze wnioski zostaną przekazane na Synod Prowincjalny, który będzie miał miejsce w Warszawie, w dniach od 1 do 3 maja 2018 r. A później zostaną przekazane na Synod Europy, by ostatecznie trafić do Rzymu, na Synod Kościoła, który odbędzie się w październiku 2018 r.
Jeszcze raz zapraszamy Was do włączenia się w prace synodu. Ufamy, że przez ten wielogłos (uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele i pijarzy) Kościół lepiej będzie rozumiał młodego człowieka.

Ankieta dla Młodzieży
Jeżeli z różnych względów nie możesz bezpośrednio zaangażować się w prace szkolnego Synodu, prosimy, podziel się swoimi uwagami. Przygotowaliśmy Ankietę, w która jest anonimowa i przeznaczona dla osób wieku od 16 do 30 lat. Jej wypełnienie zajmuje średnio 18 min. Formularz on-line będzie dostępny do 31 marca.