W dobrej atmosferze

W poniedziałkowe popołudnie, w czasie ostatnich planowanych  tego dnia lekcji hol Liceum zamienił się w salę teatralną. Stało się to za sprawą Młodzieżowego Teatru Atmosfera działającego przy parafii świętego Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.

Od pięciu lat grupa młodych zapaleńców przedstawia w artystyczny sposób sylwetki świętych i  wydarzenia z historii Kościoła, umacniając tym samym wiarę swoich widzów.

Tym razem krakowska widownia- Ojciec Prowincjał Józef Matras SP, liczni ojcowie pijarzy, społeczność LOZP – miała wyjątkową okazję obejrzeć musical o św. Józefie Kalasancjuszu, którego już w tytule spektaklu przedstawiono jako „Nowego Hioba”. W bardzo atrakcyjnym wizualnie spektaklu pokazano drogę założyciela Zakonu Pijarów do świętości, która wiodła przez rzymskie Zatybrze, gdzie spotkał swoich pierwszych podopiecznych- biedne dzieci. Liczne pokusy doczesnego świata, niesprawiedliwie oceny jego postępowania, trudne warunki dla rozwoju Szkół Pobożnych to tylko niektóre przeszkody, które napotkał w swoim życiu „nowy Hiob”. Pokora i upór w wierze ocaliły jednak jego zamiary i pozwoliły stać się naszym świętym patronem.

Karolina Knapik-Bieniek