Rekolekcjowakacje - Orawka 2012

W dniach 22-27 sierpnia 2012 roku odbył się wyjazd integracyjny dla uczniów klas pierwszych. W wyjeździe uczestniczyli nowi uczniowie, ich koledzy pełniący rolę animatorów oraz wychowawcy klas i duszpasterze Liceum.

Dzięki spotkaniom w małych grupach, rozmowom, zabawie, modlitwie i aktywności sportowej mieliśmy sposobność poznać siebie wzajemnie. Pierwszoklasiści zostali wprowadzeni przez animatorów m. in. w tajniki szkoły obejmujące doświadczenie radzenia sobie z ilością przyswajanej wiedzy oraz z tymi, którzy tę wiedzę przekazują. Oczywiście – wszystkie te rzeczy nie były przekazywane pierwszakom w formie nudnych wykładów (na to przyjdzie jeszcze czas po 1 września); formuła rekolekcjowakacji zakłada wszak, że tych zaledwie pięć dni wypełnionych było zabawą, rekreacją, no i oczywiście modlitwą. Nie mogło więc zabraknąć czasu na rozmaite zajęcia sportowe: siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną (na mocno, trzeba to sobie przyznać, „offowym” boisku)... dziwnym trafem bodaj najpopularniejszą zabawą okazała się osobliwa, przeznaczona dla zdecydowanie twardych zawodniczek i zawodników odmiana berka pod wszystkomówiącą nazwą „ninja”. Jeden z dni poświęciliśmy też w całości – pod zawsze niezawodną opieką pana Michała Pacyny – na wędrówkę po otaczających miejsce naszego obozu górach. Nie mogło się oczywiście obyć bez zwiedzania pięknego kościoła w Orawce i bez uroczystej, plenerowej Mszy Świętej, której przewodniczył odwiedzający nas dyrektor liceum i gimnazjum, o. Edward Kryściak. Nieoczekiwaną dodaktową atrakcyjną bez wątpienia okazała się możliwość przyjrzenia się ludowym obyczajom góralskim: witaniu orszaku weselnego i dożynkom.
Dzięki wyjazdowi "nowe pokolenie", jeszcze przed inauguracyjnym dzwonkiem, rozpoczęło kolejny etap, nie tylko nauki, ale i budowania nowych przyjaźni oraz identyfikowania się z naszym Liceum.
Życzymy wszystkim Uczestnikom, aby czas spędzony w naszej Szkole dopomógł im w osiąganiu życiowych celów i zamierzeń.
Uczniowie, Wychowawcy i Duszpasterze Liceum.