Ranking liceów w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów miesięcznika „Pespektywy” opublikowanym 11 stycznia 2024 r. zajęliśmy 5.  miejsce w województwie małopolskim (na 132 sklasyfikowane licea). W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się  na 56. miejscu, awansując z 126. miejsca w roku 2023, zaś w rankingu maturalnym zajęliśmy 49. miejsce. Cieszymy się z tego, gdyż jest to bez wątpienia wielki sukces naszych ubiegłorocznych Absolwentów. Gratulujemy im oraz dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu za solidną pracę!

5. miejsce Antoniego!

Z radością informujemy, że Antoni Zakrzewski - uczeń klasy 2a - zajął V miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w roku szkolnym 2023/2024 w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

Fizyczne i matematyczne diamenty

Bartosz Stańczyk i Julian Twardy - uczniowie klasy 4B - uzyskali tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki w roku akademickim 2023/24. Natomiast Szymon Pietruszka - także z klasy 4B  - uzyskał tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Serdecznie gratulujemy zarówno wybitnym uczniom, jak i ich opiekunom naukowym: pani prof. Katarzynie Piórek i panu prof. Wiesławowi Mroszczykowi.

Jan, Szymon, Bartosz i Julian w finale!

Bartosz Stańczyk i Julian Twardy (z klasy 4b) awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, natomiast Jan Hadam (z klasy 3b) oraz Szymon Pietruszka (z klasy 4b) z fizyki. Serdecznie gratulujemy sukcesu uczniom  i ich opiekunom naukowym: pani prof. Katarzynie Piórek, pani prof. Jadwidze Bendo oraz panu prof. Wiesławowi Mroszczykowi! Panowie - trzymamy za Was kciuki:)

Przedsiębiorcza Madzia

Z ogromną radością informujemy, że do etapu okręgowego XIX Olimpiady Przedsiębiorczości przeszła Magdalena Brzóska (kl. 3a). Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w kolejnych zmaganiach.

Sukces historyków

Z radością informujemy, że do etapu okręgowego olimpiady historycznej przeszło trzech uczniów naszej szkoły: Paweł Pacyna z klasy 3a, Antoni Zakrzewski z klasy 2a i Jan Słowik z klasy 1d. Do etapu ustnego zakwalifikował się Paweł - trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Gratulujemy opiekunowi - panu prof. Januszowi Podwice.

Olimpiada o diamentowy indeks AGH - matematyka i fizyka

Z radością informujemy, że sześcioro uczniów z klasy 4B  zostało zakwalifikowanych do prestiżowego drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i czworo z fizyki ( dwóch z klasy 4B i po jednym z 2C i 3B) do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.  To wyjątkowe osiągnięcie świadczy o ich wysokich umiejętnościach oraz pasji do nauk ścisłych.

Sukces Bartka

Bartosz Stańczyk - uczeń klasy 4B naszego Liceum - pomyślnie przeszedł eliminacje do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej. Serdecznie gratulujemy!

Awans Charlsa:)

Charles Korabik (klasa 4a) zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Gratulujemy! Trzymamy kciuki!!!

„Mistrz Matury

„Mistrz Matury" - nagrody Prezydenta Miasta Krakowa

W dniu 30 listopada br., w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbyło się spotkanie laureatów nagrody „Mistrz Matury" z panem Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa.  Nagrody otrzymały absolwentki naszego Liceum: Gabriela Solich i Regina Opałka.  Serdecznie gratulujemy ww. zaszczytu i życzymy dalszych naukowych sukcesów. Słowa uznania kierujemy również do wychowawców, p. Małgorzaty Dziedzic i p. Tomasza Tisończyka.

Pierwszy awans chemików

Podobnie jak w sporcie, w nauce też ważne jest awansowanie do kolejnych rund ważnych rozgrywek. My w tegorocznym sezonie olimpiad możemy już pochwalić się pierwszym awansem w dziedzinie chemii.

2022/2023 nasze sukcesy

SUKCESY UCZNIÓW LOZP W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl

Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022