Konkurs Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut

W maju 2011 roku Weronika Pihut żegnała się z nami jako abiturientka – a ledwie parę miesięcy później, jeszcze w wakacje, nam przyszło pożegnać ją: niestety, na cmentarzu… Tak okrutne, budzące najżywsze poczucie absurdalnej niesprawiedliwości wydarzenia, zawsze rodzą gwałtowną potrzebę przekucia ich na coś choć trochę pozytywnego, wydobycia przynajmniej odrobiny sensu z czegoś krzycząco bezsensownego – dlatego też koleżanki i koledzy Weroniki (właśnie oni, bo była to spontaniczna inicjatywa uczniowska) niemal natychmiast wystąpili z pomysłem, by ku Jej pamięci zorganizować jakiś konkurs. Kłopot był tylko z wyborem pola konkursowych zmagań – bo Weronika była i znakomitą uczennicą, i obiecującą sportsmenką… Na szczęście miała też niepospolity talent muzyczny – a że konkursu o takiej tematyce jeszcze (o dziwo!) w Liceum nie mieliśmy, więc w ten sposób zrodził się doroczny Konkurs Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Konkurs – dodajmy – tym bardziej wyjątkowy, że niezmiennie od samego początku nagrody w nim fundują państwo Małgorzata i Jerzy Pihutowie, rodzice naszej Nieodżałowanej Absolwentki.

Jeśli zatem jesteś uczennicą lub uczniem pierwszej, drugiej albo trzeciej klasy, jeśli odczuwasz w sobie domagające się natychmiastowego ujścia parcie talentu (jakiegokolwiek: do tańca solo, w parach lub w zespole, do grania, śpiewania i  do śpiewania z akompaniamentem, do rozśmieszania w formach kabaretowych i  wzruszania w etiudach teatralnych, do pantomimy, do pisania, malowania, fotografowania, jeśli chcesz wreszcie wyjść ze swoją czadową kapelą ze starego garażu…), to pamiętaj – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Nie zwlekaj! Regulamin bieżącej edycji znajdziesz TUTAJ – a TUTAJ możesz znaleźć dodatkowy impuls do udziału, przeglądając zdjęcia z poprzednich edycji. Zapraszamy – a jeszcze bardziej: dziękujemy! Również – a może przede wszystkim – w imieniu Najważniejszej Jurorki tego konkursu, czyli Weroniki Pihut…