I spacer po Krakowie

Chociaż rok szkolny rozpoczął się ledwie tydzień temu, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze wznowiło już działalność po wakacyjnej przerwie. Stało się to za sprawą sobotniego spaceru, będącego szóstym spotkaniem w ramach odkrywania Krakowa, który, jak się okazuje, skrywa wiele tajemnic i ma więcej niż jedno – to powszechnie znane – oblicze.

Miasto jest sumą niezliczonych zdarzeń, a Gród Kraka składa się z naprawdę imponującej liczby elementów. Wystarczy więc wsłuchać się uważnie, a każde miejsce opowie nam (ustami pana Michała Pacyny) swoją zwykłą lub niesamowitą, mroczną lub kuriozalną, historię. Tym razem mieliśmy okazję poznać opowieści o Kamedułach – eremitach, żyjących w ciszy Srebrnej Góry rytmem liturgii godzin – rytmem jakże odmiennym od tętna wielkiego miasta! Wyszukiwaliśmy pozostałości po fortyfikacjach otaczających pierścieniem Kraków, zastanawiając się nad tym, co mogło spotkać załogę Fortu Skała, która w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach pewnej nocy po prostu zniknęła... Widzieliśmy miejsce, gdzie hitlerowcy dokonywali masowych egzekucji krakowian. Zaskoczyło nas, że pierwsze ZOO stworzyli Jagiellonowie (na Wawelu!), choć ponoć już Mieszko I posiadał wielbłąda... Trasa kolejnego spaceru poprowadzi nas przez starą część nowej Huty. Posłuchamy więc opowieści i ułożymy kolejne elementy puzzli, jakimi jest Kraków.

Dla zaintresowanyc włączeniem się do odkrywania Krakowa i nie tylko  - kalendarium SKTK

Spacery Krakowskie

Wycieczki górskie

8.09 sb. „Wokół eremu Białych ojców”