Wiadomości

Dobry start Olimpiady Statystycznej

Dobry start Olimpiady Statystycznej

3 listopada 2021r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Statystycznej. W kolejnym etapie naszą Szkołę będą reprezentować uczniowie klasy 3bg - Stanisław Brzozowski, Paweł Żarnowski i Adam Jaworski.

Gratulujemy awansu do drugiego etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach ze statystyką!

IX Dyktando Niepodległościowe - Szymon laureatem!

IX Dyktando Niepodległościowe - Szymon laureatem!

Już kolejny raz Szymon Nowicki - uczeń klasy 3bg - reprezentował naszą Szkołę w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego. Udowodnił, że zasady ortografii i interpunkcji nie mają przed Nim tajemnic. Szymonie, gratulujemy tytułu laureata! 

Sukcesy naszych sportowców

Sukcesy naszych sportowców

20 października odbyła się Krakowska Licealiada w badmintona.
W zawodach wzięło udział 17 szkół. Nasze liceum reprezentowali: Jakub Madejski i Jan Zdzienicki -Wolff . Panowie wygrali mecze z drużynami XII LO, XIII LO i Zespołem Szkół Energetycznych nr 1; ulegli jedynie LO Gortata i zajęli 5-8 miejsca. 

26 października był piękny, słoneczny  i radosny dla naszych biegaczy dzień. Wzięli oni udział w zorganizowanych w  Parku Lotników Dzielnicowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Na dystansie 1000m wygrał Jakub Zając z klasy 3b, zaś Beata Loch na 500 m zajęła  3. miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowcom i ich opiekunowi - panu prof. Andrzejowi Pracuchowi.
Bajka Reginy Opałki doceniona

Bajka Reginy Opałki doceniona

"Jak Prometyn króla Mimetyna śmiechem pokonał" - to tytuł bajki, którą Regina Opałka - uczennica klasy 3c - zdobyła awans do III i zarazem ostatniego etapu 6. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży z inspiracji  Twórczością Stanisława Lema. Jej utwór znalazł się w wąskim gronie 9 najwyżej ocenionych tekstów, które nawiązywać miały do "Bajek robotów" Lema. 

Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów: Justyny Śmietany z klasy 3b oraz  Szymona Pietruszki z klasy 2b. Choć swoje pasje rozwijają poza naszą szkołą, to i tak jesteśmy dumni z wyników ich nauczania i gratulujemy rozwijanych talentów. Życzymy także wielu dalszych sukcesów!

Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Przedstawiamy wyniki egzaminów ósmoklasisty oraz matur na tle województw i Polski z naszych szkół pijarskich w Bolesławcu, Elblągu, Katowicach, Krakowie, Łowiczu, Poznaniu oraz Warszawie. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wysokich wyników.  Cieszymy się, że szkolnictwo pijarskie wyróżnia taki poziom. Życzymy sobie, by wysokie wyniki nauczania towarzyszyły dobremu wychowaniu naszych podopiecznych.

Wyniki matury 2021

Z dumą i wielką radością przedstawiamy wyniki tegorocznej matury. Więcej  informacji tutaj. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy. Wszystkim zaś życzymy dobrych wakacji!

Regina Opałka w gronie wyróżnionych

Regina Opałka w gronie wyróżnionych

25 czerwca jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji twórczością Stanisława Lema  w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca Jury, Faustyna Toeplitz-Cieślak, Małgorzata Sobieszczańska, Małgorzata Włodarczyk i Wojciech Zemke spośród zgłoszonych prac zakwalifikowało do II etapu konkursu 15 autorów najwyżej ocenionych esejów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica klasy 2c - Regina Opałka. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Szybkonodzy - sukces w biegach przełajowych

Szybkonodzy - sukces w biegach przełajowych

W dniu 16.06.2021 roku w Parku Lotników odbyły się   Dzielnicowe Biegi Przełajowe im. płk. pilota Stanisława Skarżyńskiego. Na starcie stanęły reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z III Dzielnicy.
Świetnie spisała się  nasza reprezentacja biegaczy. Jakub Zając z klasy 2 B zajął I miejsce w biegu szkół średnich, a Joanna Kwinta z klasy 1B była II.

Opiekunom  p. Almie Rzoncy-Biel i p. Andrzejowi Pracuchowi oraz naszym biegaczom serdecznie gratulujemy pięknych wyników!


Martyna - gratulujemy!

Martyna - gratulujemy!

Martynie Jędrys  - uczennicy klasy 2c gratulujemy zdobycia I miejsca w konkursie na najlepszą okładkę Mądrej Książki Roku 2020. Martyna udowodniła nam, że nawet trudny pandemiczny czas można twórczo wykorzystać!

    Praca okazała się bezkonkurencyjna w dużej rywalizacji  kilkudziesięciu projektów nadesłanych z całej Małopolski. Konkurs organizowany jest od kilku lat przez Uniwersytet Jagielloński przy współudziale wielu instytucji.


Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".

Slalom po zwycięstwo

Slalom po zwycięstwo

Z radością informujemy, że Aleksandra Pesztat z klasy 2a  zajęła  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej w Lidze MOZN   ( https://liblink.pl/zTBnhSeSj8 ) i w swoim  klubie  Biegun Sport  ( https://biegunsport.pl) w slalomie gigancie . W tym roku Ola zajęła też szóste miejsce w lidze slalomowej. Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dobrą formę!