Wiadomości

Profesor Mateusz Hołda

Profesor Mateusz Hołda

Absolwent naszego Liceum, Mateusz Hołda, obecnie pracownik Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM), jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

SUKCESY UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO ZAKONU PIJARÓW W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


Kolejny sukces Mateusza Kafla

Kolejny sukces Mateusza Kafla

Mateusz Kafel (2d) na odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski (10-12.06) zdobył tytuł wicemistrza Polski w skokach na ścieżce. 

Zajął też trzecie miejsce w konkurencji podwójna mini trampolina. 

W podskokach gratulujemy!

Diamenty z fizyki

Diamenty z fizyki

Z radością informujemy, że nasi fani naukowych błyskotek  pięknie poradzili sobie na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Laureatami III stopnia z fizyki są Łukasz Kwinta i Zofia Semczyszyn. Stanisław Brzozowski uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy "Diamentom" z 3bg (aktualnie już absolwentom LOZP) i dziękujemy Pani Dyrektor Jadwidze Bendo za szlifowanie z sukcesem fizycznych zdolności naszych uczniów. 

18.05.2022  Matematyczne diamenty

18.05.2022 Matematyczne diamenty

Z dumą informujemy, że wybitni uczniowie naszych wspaniałych matematyków- p. Jolanty Przybylskiej i p. Łukasza Wiśniowskiego osiągnęli sukces na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Mateusz Bis z 3b i Łukasz Kwinta z 3bg osiągnęli tytuły laureatów  III stopnia tego wyjątkowego konkursu. 

Serdecznie gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisław Podstawski - uczeń klasy 1a - zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem Jadwiga Matką Uniwersytetu. Uczeń ten awansował również do finału KONKURSU POLSKA - WĘGRY - HISTORIA PRZYJAŹNI. Serdecznie gratulujemy sukcesów Stanisławowi i jego opiekunowi naukowemu -  o. Edwardowi Kryściakowi SP.

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Z dumą informujemy, że Magdalena Zeliaś zakończyła zmagania olimpijskie na etapie centralnym z tytułem laureata 51. Olimpiady Biologicznej. 

Ogromnie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza nieustannie Cię uskrzydlała.

Pani prof. Grębosz składamy podziękowania za rozbudzanie w kolejnej osobie pasji do tego wyjątkowego przedmiotu. 

W drodze po diamenty...

W drodze po diamenty...

 Do etapu centralnego XV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH zakwalifikowali się:
- z informatyki: Łukasz Kwinta;
- z matematyki: Mateusz Bis, Łukasz Kwinta;
- z fizyki: Stanisław Brzozowski, Łukasz Kwinta, Zofia Semczyszyn.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym zdolnym Uczniom oraz ich wspaniałym Nauczycielom. Trzymamy kciuki za zdobycie Diamentowych Indeksów:)Laureat Olimpiady Przedsiębiorczości

Laureat Olimpiady Przedsiębiorczości

Z ogromną radością informujemy, że  Wiktor Setlak  (kl. 3cg) został laureatem XVII Olimpiady Przedsiębiorczości. Wiktor stał się tym samym posiadaczem indeksu wybranej przez siebie uczelni ekonomicznej. Serdecznie gratulujemy !!!

Akrobatyczne sukcesy Mateusza

Akrobatyczne sukcesy Mateusza

Z radością informujemy o kolejnych sportowych sukcesach Mateusza Kafla z klasy 2d. 

Na IX Międzynarodowym Turnieju pod Wawelem w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie nasz uczeń zajął 3. miejsce w kategorii podwójna mini trampolina oraz 5. miejsce w skokach na ścieżce.

Skaczemy wysoko z radości:)


Finał szkolnego turnieju tenisa stołowego

Finał szkolnego turnieju tenisa stołowego

16 marca odbył się finał szkolnego turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięło udział 32 zawodników. System do dwóch przegranych meczów wyłonił zwycięzcę. Najlepszym pingpongistą  w naszym Liceum okazał się Stefan Kopta, wicemistrzostwo przypadło Mateuszowi Wójcikowi, a na trzecim miejscu uplasował się Antoni Syczewski. Tuż za podium znalazł się Franek Kura. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy w imieniu organizatorów ( którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę!) na kolejną edycję rozgrywek w przyszłym roku. Może do zawodów przyłączy się grono profesorskie?:)

W drodze po medal z przedsiębiorczości

W drodze po medal z przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że Wiktor Setlak z klasy 3cg awansował do etapu finałowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie!