Wiadomości

Sukces humanistek

Sukces humanistek

Martyna Jędrys i Regina Opałka - uczennice klasy 4c - awansowały do 2. etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Obie w swoich pracach rozwijały temat postępu technicznego w ujęciu literackim i refleksji humanistycznej. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne:)

W drodze po diamenty - matematyka i fizyka

W drodze po diamenty - matematyka i fizyka

To już tradycja naszego Liceum, że w styczniu napływają do nas dobre wieści z drogi po Diamentowe Indeksy AGH. W tym roku do drugiego etapu tego prestiżowego konkursu przeszli:

Z FIZYKI: Antonina Bieryt (2b), Jakub Wąsowicz i Szymon Pietruszka (3b) oraz Konrad Żebro (4b).

Z MATEMATYKI: Piotr Ciećkiewicz, Tomasz Matyasik, Bartosz Stańczyk, Julian Twardy (3b), Karol Badura, Mateusz Bis, Paweł Knot, Michał Krzyżak, Tomasz Machnik, Miłosz Płonczyński, Gabriela Solich, Jakub Stachecki, Maciej Ślusarczyk, Justyna Śmietana, Wiktor Waksmudzki i Konrad Żebro (4b).

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.
Sukcesy w dziedzinie chemii

Sukcesy w dziedzinie chemii

Z radością informujemy, że uczennice klasy 4d: Anna Brożek i Alicja Brożek zakwalifikowały się do trzeciego, finałowego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl zaś uczniowie klasy 4d: Alicja Brożek, Martyna Kacprzak, Melak Kostrzewa-Seyoum oraz Bartłomiej Krzan awansowali do drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza. Z całego serca gratulujemy uczniom i opiekunowi naukowemu - panu prof. Mateuszowi Koziołowi.

Radości historyków

Radości historyków

Do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej przeszli: Antoni Zakrzewski  (klasa 1a). Stanisław Podstawski (klasa 2a), Paweł Pacyna (klasa 2a), Oskar Gąsiorowski (klasa 2c), Jakub Kupiec (klasa 3a) i Wiktor Adamczyk (klasa 4a).

Stanisław Podstawski przeszedł także do 3. etapu Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich Opiekunom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Znawcy Afryki

Z radością ogłaszamy, że do drugiego etapu Olimpiady Znajomości Afryki przeszli:
Patrycja Pychowska (kl.3a) i Jan Brański (kl.4a).
Gratulujemy uczniom i ich opiekunce merytorycznej- p. prof. Agnieszce Łękawie. Życzymy powodzenia na etapie okręgowym!

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Z radością informujemy, że Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022 , natomiast Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022. Serdecznie gratulujemy!

Sukces chemików

Sukces chemików

Uczniowie klasy 4d: Anna Brożek, Alicja Brożek, Emilia Janas, Martyna Kacprzak, Bartłomiej Krzan, Melak Kostrzewa-Seyoum awansowali do II etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl. Gratulujemy uczniom klasy 4d i panu profesorowi Mateuszowi Koziołowi! Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Licealiada - pływanie

Licealiada - pływanie

7 listopada odbyły się zawody pływackie. Szkoła nasza była reprezentowana przez dwóch zawodników:
Miłosza Kusego (kl. 2d), który zdobył IV miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m, uzyskując czas 34.67 (setne sekundy zabrakło do miejsca medalowego! )oraz Antoniego Juszczuka (kl. 3a), który rywalizował w stylu motylkowym i uplasował się w drugiej dziesiątce.

Profesor Mateusz Hołda

Profesor Mateusz Hołda

Absolwent naszego Liceum, Mateusz Hołda, obecnie pracownik Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM), jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

SUKCESY UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO ZAKONU PIJARÓW W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


Kolejny sukces Mateusza Kafla

Kolejny sukces Mateusza Kafla

Mateusz Kafel (2d) na odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski (10-12.06) zdobył tytuł wicemistrza Polski w skokach na ścieżce. 

Zajął też trzecie miejsce w konkurencji podwójna mini trampolina. 

W podskokach gratulujemy!

Diamenty z fizyki

Diamenty z fizyki

Z radością informujemy, że nasi fani naukowych błyskotek  pięknie poradzili sobie na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Laureatami III stopnia z fizyki są Łukasz Kwinta i Zofia Semczyszyn. Stanisław Brzozowski uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy "Diamentom" z 3bg (aktualnie już absolwentom LOZP) i dziękujemy Pani Dyrektor Jadwidze Bendo za szlifowanie z sukcesem fizycznych zdolności naszych uczniów.