Licealiada- snowboardowe szaleństwo

8 lutego odbyły się zawody snowboardowe (Licealiada). Naszą szkołę reprezentowali:

Zofia Szymańska kl 2d

Mateusz Ptak kl 2c

Wojciech Marek kl 2f

Piotr Pabian kl 2f

Ja jestem Chlebem Żywym - lutowe czuwanie

Wieczorem, 10 lutego  spotkaliśmy się na czuwaniu w temacie:  JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM.

Wyliczyli sukces

Z radością informujemy, że w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z matematyki
Mikołaj Maślak z klasy 1c został laureatem I stopnia,
Krzysztof Surówka z klasy 3c laureatem II stopnia
Zofia Grodecka z klasy 3c  laureatką IV stopnia
Jakub Dobrowolski z klasy 3c laureatem V stopnia
Andrzej Kmiecik z klasy 1c laureatem V stopnia.

Gratulujemy!

Nasze Liceum ZŁOTĄ SZKOŁĄ!

Możemy być dumni z efektów naszej pracy! Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie uzyskało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY w Rankingu Perspektyw.  Zajęliśmy 118. miejsce wśród liceów w Polsce, a wśród małopolskich szkół tego typu  12.

Ferie w Paryżu

W dniach 16-20 stycznia uczniowie pod opieką o. Mariusza Rabczaka i p. Tomasz Tisończyka udała się na wycieczkę do Paryża. Wycieczka przewidywała zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oraz trzech paryskich muzeów: Luwru, Musée d’Orsay i Centrum Georgesa Pompidou. Każdy spędzony w Paryżu dzień przyniósł nowe doświadczenia i miło utrwalił się w pamięci uczestników wycieczki.

Filmowe sukcesy

Z dumą zawiadamiamy, że Aleksandra Roman z klasy 3c zakwalifikowała  się do III etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jest jedną z 25 osób, które pod koniec marca  w Filmotece Narodowej w Warszawie zmierzą się w walce o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!

Fizycy w grze

Z radością informujemy, że Mikołaj Bułka i Jakub Michalec zakwalifikowani są do części doświadczalnej   Zawodów Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia w starciu z fizyką!

Obóz narciarski w Austrii

Tradycyjny zimowy obóz narciarski odbył się w dniach 12-19 stycznia. Wzięło w nim  udział 13 uczniów (silna grupa z klas 1-3).  Obóz był bardzo udany: dopisała pogoda, kondycja i humory.

Opiekunami byli: p. Krystyna Ungeheuer, p. Janusz Biel oraz p. Alma Biel.

XXIV edycja konkursu

XXIV edycja konkursu "Alfik Matematyczny"

Z radością informujemy, że sześć osób z naszej Szkoły zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik. Uczniowie wyróżnieni uzyskali min. 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie w swoich kategoriach.

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Wyróżnieni uczniowie: Andrzej Kmiecik (1c), Maciej Ratka (2f), Magdalena Wcisło (2d), Krzysztof Surówka (3c), Jakub Michalec (3c), Izabella Kacparzak (3c).

Przedsiębiorcze poczynania

Z dumą informujemy, że do okręgowego etapu Olimpiady z przedsiębiorczości zakwalifikował się Jan Koczur z klasy 2a. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach olimpijskich zmagań.

Sukces

Sukces "statystyczny"

Ferie trwają w najlepsze, ale nie przeszkadzają w przyjmowaniu dobrych wiadomości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Surówka został zakwalifikowanych do  zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej. Jest jedną z ośmiu osób, które na tym szczeblu będą reprezentowały nasze województwo. Już teraz życzymy temu niezwykle zdolnemu uczniowi klasy 3c powodzenia!