Na pewno pamiętacie Annę Grabowską, tegoroczną absolwentkę naszej szkoły, która zdobyła indeks na Uniwersytet Jagielloński, biorąc udział w konkursie dotyczącym historii tej uczelni. Ania podzieliła się z nami kolejną dobrą wiadomością. Została stypendystką UJ, a sposób, w jaki to się stało, powinien skłonić Was do refleksji, że warto rozglądać się po szkolnych korytarzach. Oto, co Ania napisała o swoim kolejnym sukcesie:
W bieżącym roku szkolnym wizyta niemieckiej młodzieży ze szkoły partnerskiej Ch.Probst Gymnasium Gilching miała wyjątkowy charakter. Wymiana rozpoczęta w kwietniu 1994 roku obchodziła 25 jubileusz. Z tej wyjątkowej okazji w parku naszej szkoły zostało zasadzone pamiątkowe drzewo - czerwony kasztanowiec pochodzący z Bawarii.
Drzewo mające około 170 cm wysokości "podróżowało" Lufthansą jako "narty" ;-))) W spisie kategorii przewożonych bagaży nie przewidziano drzewa ;-))
Nie minęły dwa miesiące od wizyty Niemców w Krakowie, a młodzież naszej szkoły pojechała z rewizytą do swoich przyjaciół w Bawarii.
Ponieważ Dyrektor szkoły niemieckiej Pan Peter Meyer nie mógł być obecny na uroczystości zasadzenia bawarskiego drzewa w parku naszej szkoły, otrzymał od nas fotograficzną dokumentację tego wydarzenia.
Z radością informujemy, że drużyna piłkarzy w turnieju Licealiada zremisowała z Zespołem Szkół Elektrycznych 1:1 oraz wygrała z PGNiG 4:1 i awansowała do ćwierćfinałów, które odbędą się w najbliższy wtorek.
Wyróżniającymi się zawodnikami byli Ziejka Tymoteusz-kapitan oraz Olejnik Eryk- strzelec trzech bramek.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!
Z radością prezentujemy wyniki konkursy Kangur Matematyczny 2019:
w kategorii Junior:
Karolina Kosińska uzyskała wynik bardzo dobry;
wyróżnieni zostali: Paweł Kica, Tomasz Godawski, Kamil Kmita, Marta Langer, Mikołaj Maślak, Jakub Baran.
W kategorii Student wyróżnieni zostali: Łukasz Niemczyk, Mikołaj Bułka, Krzysztof Surówka i Mateusz Brzóska.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników.
W niedzielę 20 maja, spotkaliśmy się tradycyjne na czuwaniu, ale w nietradycyjnej odsłonie.
28 kwietnia Wspólnota Szkolna zebrała się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył o. Mateusz Pindelski, który został wybrany Prowincjałem Ojców Pijarów.
No i stało się – kolejni trzecioklasiści opuścili naszą Szkołę. Niby to oczywiste, niby powtarza się co roku – a przecież jakoś zawsze wzrusza tak samo… W końcu trzy lata to nie tak mało – zwłaszcza gdy jest się nastolatkiem: może przez tez czas zmądrzeć (można też… hm… zmądrzeć inaczej), można się kilka razy zakochać i odkochać, zrobić prawo jazdy – jedno jest pewne: nie jest się już takim samym człowiekiem jak trzy lata wcześniej. Czy dojrzałym? Na to pytanie każdy z naszych absolwentów już musi sobie odpowiedzieć samodzielnie…
Z dumą informujemy, że Nina Plackowska z klasy 3d zajęła 7. miejsce w 43. Olimpiadzie Artystycznej, zostawiając w tyle ponad 2000 uczestników, i uzyskując tym samym tytuł laureta tejże Olimpiady. Ogromne gratulacje!
25 kwietnia 2019 na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się finał Małopolskiej Sesji Matematycznej. Wśród pięciu finalistów był uczeń naszej Szkoły- Jakub Michalec z klasy 3c, który świetnie zaprezentował swoją pracę pt: "Relacje i abstrakcje co to właściwie jest?" zdobywając nagrodę I stopnia. Gratulujemy!
Z radością informujemy, że nasza uczennica Aleksandra Roman (3c) uzykała tytuł finalistki III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zajęła miejsce 17., a konkurencja była spora, bo w olimpiadzie wzięło udział ponad 700 uczestników. Oprócz innych zaszczytów związanych ze swoim sukcesem, Ola może pochwalić się indywidualnym wywiadem z reżyserką Kingą Dębską. Serdeczne gratulacje!
Z ogromną radością informujemy, że Krzysztof Surówka z klasy 3c w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH zdobył podwójny indeks- zarówno z matematyki jak i fizyki. Gratulacje!
Na sobotę 13 kwietnia Liceum ogłosiło dzień otwarty. Ponieważ wszyscy wiemy, jak strategiczne znaczenie ma to przedsięwzięcie, postaraliśmy się wypaść jak najlepiej – wszak od tego w dużej mierze zależy, ilu (i jak wielu) i jakich kandydydatów będzie można przyjąć na nowy rok szkolny do klas pierwszych.