XV-lecie Fundacji Oświatowej

XV-lecie Fundacji Oświatowej

25 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Fundacja Oświatowa świętowała XV-lecie działalności. Zaproszeni goście, a wśród nich: przedstawiciele Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa, Dzielnicy III, mediów, duchowieństwa, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Pijarskich oraz innych placówek, z którymi współpracuje Fundacja, wolontariusze, podopieczni Fundacji wraz z rodzinami oraz wszystkie pozostałe osoby związane z naszą organizacją wzięły udział w wyjątkowym koncercie „Wehikuł Czasu".

Z racji zbliżającego się „tłustego czwartku" świętowanie rozpoczęło się od konkursu na najlepszego krakowskiego pączka. Jury składające się z przedstawicieli władz Fundacji, wolontariatu, podopiecznych  Fundacji oraz rodzinnych domów dziecka, na czele z Przewodniczącym Jury: panem Bogusławem Kośmiderem - Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa smakowało, oceniało i ogłosiło, że miano „Krakowskiego Pączka 2014" przypada Cukierni Antoni Adamek. Z kolei publiczność wyróżniła pączki z cukierni „Czarodziej". Goście mogli również oglądnąć wystawę fotograficzną opowiadającą o 15 latach działalności Fundacji. Po zajadaniu pączków, czyli poznaniu walorów smakowych Jubileuszu, przyszedł czas na poznanie walorów artystycznych.

Koncert „Wehikuł czasu" przeprowadził zgromadzonych przez 15-lat działalności Fundacji. Goście mogli dowiedzieć się więcej o realizowanych projektach: Plusie na Start, Feriach w mieście, Spotkaniach dla osób starszych, Pomocy Polakom na Wschodzie, Projekcie polsko - szwajcarskim  czy organizowanych przez Fundację wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także oglądnąć przezabawny filmik z udziałem pana Krzysztofa Globisza pt. „Jak pozbyć się1%" czy wreszcie poznać ciekawostki „historyczne" z przymrużeniem oka. Dzięki wspaniałym konferansjerom: Monice Zasadzie i Janowi Nowakowi dowiedzieliśmy się, że w 1998 roku Etiopczyk Haile Gebrselassie ustanowił rekord świata w biegu na 5 km wynikiem 12 minut 39 sekund i przypomnieliśmy sobie, że w 2012 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej spadła w rankingu FIFA niczym Felix Baumgartner, który skoczył z stratosfery 39km w dół. Ciekawostki ze świata i z życia „Fundacyjnej Rodziny" uświetniły występy muzyczne Kaliny Halamy oraz Przemka Więzika, którzy w wyjątkowy sposób przenosili nas w czasie do przebojów z ostatnich 15 lat. Warto również zaznaczyć, że koncert miał wyjątkową oprawę multimedialną, którą stworzył niezastąpiony reżyser Dariusz Janiczak. Koncert był też idealną okazją do uhonorowania osób wspierających działania Fundacji.

Przygotowanie i realizacja koncertu nie byłyby możliwe bez wolontariuszy z Liceum i Gimnazjum, którzy, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania i za to należą im się ogromne podziękowania. Słowa uznania kierujemy także w stronę pani Katarzyny Peterman - wice-prezes Fundacji - głównej odpowiedzialnej za całe zamieszanie!