Sukces chemików

24 lutego czworo uczniów klasy 4d mierzyło się z testem konkursowym w ramach drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza.
Możemy się pochwalić, gdyż  Bartłomiej Krzan awansował do finału tej Olimpiady. Gratulujemy Mu i życzymy powodzenia podczas dwudniowej finałowej rozgrywki, która odbędzie się na Wydziale Chemii UJ.

Regino - gratulujemy!

W sobotę - 4.03 - odbyła  się część ustna II etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do której zakwalifikowało się jedynie 20 uczniów liceów krakowskich. Regina Opałka - uczennica klasy 4c - znalazła się w wąskim gronie 12 osób, które pomyślnie przeszły ten etap olimpiady. Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki!!

Kuba w ścisłej czołówce

W Mistrzostwach Małopolski, które odbyły się 2 marca ,  nasz czołowy snowboardzista - Jakub Zając - zajął VI miejsce w Małopolsce! Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Nasi alpejczycy

28.02.23 odbyła się Licealiada w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zofia Sajdak (1a), Dagmara Kafel (4d), Oliwia Kaleta (3b), Krzysztof Sajdak (2b),  Mateusz Kafel (3d), Michał Wielgus (3b).
Wszyscy ukończyli slalom, a Zofia, Krzysztof i Mateusz zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich!
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla całej reprezentacji :-) oraz opiekuna wyjazdu pani prof. Almy Rzoncy - Biel!

Zawody snowboardowe - brawo Jakub!

22 lutego pięcioosobowa  reprezentacja naszej Szkoły (2 dziewczyny i 3 chłopców) pod opieką pani profesor Almy Rzący - Biel wzięła udział w zawodach snowboardowych szkół ponadpodstawowych Krakowa. Jakub Zając (uczeń klasy 4b) zdobył brązowy medal!!!
Pozostali (Weronika Bubka, Maja Sendrowicz, Krystian Król, Jan Jodłowski) zajęli dalsze miejsca.
Całej piątce serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Sukces humanistek

Martyna Jędrys i Regina Opałka - uczennice klasy 4c - awansowały do 2. etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Obie w swoich pracach rozwijały temat postępu technicznego w ujęciu literackim i refleksji humanistycznej. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne:)

Złota odznaka dla naszego Liceum!

Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz w Rankingu Perspektyw uzyskaliśmy odznakę złotej szkoły, a to oznacza, że trzymamy wysoki poziom, a nawet jesteśmy w rankingu wyżej niż w poprzednich latach!

W drodze po diamenty - matematyka i fizyka

To już tradycja naszego Liceum, że w styczniu napływają do nas dobre wieści z drogi po Diamentowe Indeksy AGH. W tym roku do drugiego etapu tego prestiżowego konkursu przeszli:

Z FIZYKI: Antonina Bieryt (2b), Jakub Wąsowicz i Szymon Pietruszka (3b) oraz Konrad Żebro (4b).

Z MATEMATYKI: Piotr Ciećkiewicz, Tomasz Matyasik, Bartosz Stańczyk, Julian Twardy (3b), Karol Badura, Mateusz Bis, Paweł Knot, Michał Krzyżak, Tomasz Machnik, Miłosz Płonczyński, Gabriela Solich, Jakub Stachecki, Maciej Ślusarczyk, Justyna Śmietana, Wiktor Waksmudzki i Konrad Żebro (4b).

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.

Sukcesy w dziedzinie chemii

Z radością informujemy, że uczennice klasy 4d: Anna Brożek i Alicja Brożek zakwalifikowały się do trzeciego, finałowego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl zaś uczniowie klasy 4d: Alicja Brożek, Martyna Kacprzak, Melak Kostrzewa-Seyoum oraz Bartłomiej Krzan awansowali do drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza. Z całego serca gratulujemy uczniom i opiekunowi naukowemu - panu prof. Mateuszowi Koziołowi.

Radości historyków

Do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej przeszli: Antoni Zakrzewski  (klasa 1a). Stanisław Podstawski (klasa 2a), Paweł Pacyna (klasa 2a), Oskar Gąsiorowski (klasa 2c), Jakub Kupiec (klasa 3a) i Wiktor Adamczyk (klasa 4a).

Stanisław Podstawski przeszedł także do 3. etapu Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich Opiekunom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Znawcy Afryki

Z radością ogłaszamy, że do drugiego etapu Olimpiady Znajomości Afryki przeszli:
Patrycja Pychowska (kl.3a) i Jan Brański (kl.4a).
Gratulujemy uczniom i ich opiekunce merytorycznej- p. prof. Agnieszce Łękawie. Życzymy powodzenia na etapie okręgowym!

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Z radością informujemy, że Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022 , natomiast Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022. Serdecznie gratulujemy!