Wiadomości

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie

Z radością odnotowaliśmy kolejny sukces rankingowy!

Ranking liceów 2023 w Krakowie opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl został stworzony w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2020-2022. Zobacz tabelę rankingu
Ozłocony Bartłomiej Krzan

Ozłocony Bartłomiej Krzan

Jak wiemy, złoto jest jednym z najbardziej drogocennych metali, przedmiotem poszukiwań i obiektem zainteresowania. Przez setki lat alchemicy próbowali odnaleźć kamień filozoficzny, zamieniający metale w złoto - co jednak nie skończyło się sukcesem.

Sukcesami natomiast zakończył się udział Bartłomieja Krzana z klasy 4d w konkursach: O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej oraz O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej. W obu Bartek uzyskał tytuł laureata II stopnia.

Gratulujemy tych wspaniałych osiągnięć zarówno Bartkowi, jak i Jego opiekunowi naukowemu panu prof. Mateuszowi Koziołowi!

Diamenty są wśród nas!

Diamenty są wśród nas!

Z ogromną radością informujemy, że Karol Badura i Gabriela Solich zostali laureatami III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Tytułem Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH może pochwalić się Paweł Knot.

Z kolei w rywalizacji zespołowej olimpiady O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ nasi uczniowie wywalczyli  3. miejsce wśród wszystkich startujących w olimpiadzie szkół. Podczas Dni Otwartych Politechniki Krakowskiej laureatom zostały uroczyście wręczone dyplomy.  W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Karol Badura - laureat 1. stopnia,
Paweł Knot - laureat 1. stopnia,
Gabriela Solich - laureatka 2. stopnia,
Konrad Żebro -laureat 3. stopnia,
Wiktor Waksmundzki - laureat 3. stopnia.
Zdolnym uczniom klasy 4b oraz ich mentorowi - prof. Łukaszowi Wiśniowskiemu - serdecznie gratulujemy!

47. Olimpiada Artystyczna i sukces Reginy

47. Olimpiada Artystyczna i sukces Reginy

W 47. Olimpiadzie Artystycznej, której etap centralny odbył się w dniach 3-6 kwietnia br., Regina Opałka uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem. W obecnej edycji olimpiady nasza uczennica była jedyną osobą z okręgu krakowskiego, która awansowała tak wysoko. Tym mocniej gratulujemy Reginie ogromnego sukcesu. W sposób wyjątkowy wieńczy on długi i intensywny okres przygotowawczy. 

Finał Konkursu Wiedzy o Anglii

Finał Konkursu Wiedzy o Anglii

Już za nami finał szkolnego Konkursu Wiedzy o Anglii, którego tematem w tej edycji były czasy Królowej Wiktorii oraz twórczość Ch. Dickensa.
W finale najlepsi okazali się reprezentanci klasy 1A (pomimo, że w okrojonym składzie), zdobywając 37 p.
Następne miejsca zajęły klasy:

Bartosz z indeksem

Bartosz z indeksem

Uczeń klasy 4b - Bartosz Broda - został laureatem III stopnia Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z informatyki, serdecznie gratulujemy!!

Sukces Reginy na Olimpiadzie Artystycznej

Sukces Reginy na Olimpiadzie Artystycznej

Sukcesów olimpijskich w bieżącym roku szkolnym mamy bardzo dużo. Tym bardziej z wielką satysfakcją informujemy, że Regina Opałka, uczennica maturalnej klasy architektonicznej (4C), awansowała do centralnego etapu  47. Olimpiady Artystycznej (sekcja historii sztuki). Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za udany finał, który odbędzie się na początku kwietnia.

Turniej badmintona

Turniej badmintona

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w turnieju badmintona. Pod opieką prof. Andrzeja Pracucha nasi uczniowie udali się do Liceum św. Rity w Krakowie, gdzie odbyły się rozgrywki. Posłuchajmy relacji Marysi Hadam, jednej z zawodniczek: 

W poniedziałek 6 marca a.d. 2023 wyruszyliśmy z Liceum Pijarów do Liceum Św. Rity pod czujnym okiem Pana Profesora Andrzeja Pracucha. Było nas siedmioro - Jakub Wójcik, Michał Cieślak, Jan Wolff-Zdzienicki, Wojciech Sęk, Julia Wójcik, Maja Łoziak i Maria Hadam (...).

Wieści z

Wieści z "alpejskiego stoku"

8 marca w Kluszkowcach odbyły się wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców. Dobrze zaprezentowała się Zofia Sajdak, która zajęła 8. miejsce (startowało 75 zawodniczek), 25. był Krzysztof Sajdak, a Mateusz Kafel uplasował się w trzeciej dziesiątce (startowało w jego kategorii 78 zawodników).

Gratulujemy niezłych wyników naszym sportowcom i dziękujemy prof. Andrzejowi Pracuchowi za opiekę.

Sukces chemików

Sukces chemików

24 lutego czworo uczniów klasy 4d mierzyło się z testem konkursowym w ramach drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza.
Możemy się pochwalić, gdyż  Bartłomiej Krzan awansował do finału tej Olimpiady. Gratulujemy Mu i życzymy powodzenia podczas dwudniowej finałowej rozgrywki, która odbędzie się na Wydziale Chemii UJ.

Regino - gratulujemy!

Regino - gratulujemy!

W sobotę - 4.03 - odbyła  się część ustna II etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do której zakwalifikowało się jedynie 20 uczniów liceów krakowskich. Regina Opałka - uczennica klasy 4c - znalazła się w wąskim gronie 12 osób, które pomyślnie przeszły ten etap olimpiady. Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki!!

Kuba w ścisłej czołówce

Kuba w ścisłej czołówce

W Mistrzostwach Małopolski, które odbyły się 2 marca ,  nasz czołowy snowboardzista - Jakub Zając - zajął VI miejsce w Małopolsce! Gratulujemy ogromnego sukcesu!