Wiadomości

Radości historyków

Radości historyków

Do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej przeszli: Antoni Zakrzewski  (klasa 1a). Stanisław Podstawski (klasa 2a), Paweł Pacyna (klasa 2a), Oskar Gąsiorowski (klasa 2c), Jakub Kupiec (klasa 3a) i Wiktor Adamczyk (klasa 4a).

Stanisław Podstawski przeszedł także do 3. etapu Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich Opiekunom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Znawcy Afryki

Z radością ogłaszamy, że do drugiego etapu Olimpiady Znajomości Afryki przeszli:
Patrycja Pychowska (kl.3a) i Jan Brański (kl.4a).
Gratulujemy uczniom i ich opiekunce merytorycznej- p. prof. Agnieszce Łękawie. Życzymy powodzenia na etapie okręgowym!

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Z radością informujemy, że Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022 , natomiast Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022. Serdecznie gratulujemy!

Sukces chemików

Sukces chemików

Uczniowie klasy 4d: Anna Brożek, Alicja Brożek, Emilia Janas, Martyna Kacprzak, Bartłomiej Krzan, Melak Kostrzewa-Seyoum awansowali do II etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl. Gratulujemy uczniom klasy 4d i panu profesorowi Mateuszowi Koziołowi! Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Licealiada - pływanie

Licealiada - pływanie

7 listopada odbyły się zawody pływackie. Szkoła nasza była reprezentowana przez dwóch zawodników:
Miłosza Kusego (kl. 2d), który zdobył IV miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m, uzyskując czas 34.67 (setne sekundy zabrakło do miejsca medalowego! )oraz Antoniego Juszczuka (kl. 3a), który rywalizował w stylu motylkowym i uplasował się w drugiej dziesiątce.

Profesor Mateusz Hołda

Profesor Mateusz Hołda

Absolwent naszego Liceum, Mateusz Hołda, obecnie pracownik Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM), jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

Sukcesy uczniów naszego Liceum w 2021/2022

SUKCESY UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO ZAKONU PIJARÓW W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


Kolejny sukces Mateusza Kafla

Kolejny sukces Mateusza Kafla

Mateusz Kafel (2d) na odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski (10-12.06) zdobył tytuł wicemistrza Polski w skokach na ścieżce. 

Zajął też trzecie miejsce w konkurencji podwójna mini trampolina. 

W podskokach gratulujemy!

Diamenty z fizyki

Diamenty z fizyki

Z radością informujemy, że nasi fani naukowych błyskotek  pięknie poradzili sobie na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Laureatami III stopnia z fizyki są Łukasz Kwinta i Zofia Semczyszyn. Stanisław Brzozowski uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy "Diamentom" z 3bg (aktualnie już absolwentom LOZP) i dziękujemy Pani Dyrektor Jadwidze Bendo za szlifowanie z sukcesem fizycznych zdolności naszych uczniów. 

18.05.2022  Matematyczne diamenty

18.05.2022 Matematyczne diamenty

Z dumą informujemy, że wybitni uczniowie naszych wspaniałych matematyków- p. Jolanty Przybylskiej i p. Łukasza Wiśniowskiego osiągnęli sukces na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Mateusz Bis z 3b i Łukasz Kwinta z 3bg osiągnęli tytuły laureatów  III stopnia tego wyjątkowego konkursu. 

Serdecznie gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisław Podstawski - uczeń klasy 1a - zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem Jadwiga Matką Uniwersytetu. Uczeń ten awansował również do finału KONKURSU POLSKA - WĘGRY - HISTORIA PRZYJAŹNI. Serdecznie gratulujemy sukcesów Stanisławowi i jego opiekunowi naukowemu -  o. Edwardowi Kryściakowi SP.

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Z dumą informujemy, że Magdalena Zeliaś zakończyła zmagania olimpijskie na etapie centralnym z tytułem laureata 51. Olimpiady Biologicznej. 

Ogromnie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza nieustannie Cię uskrzydlała.

Pani prof. Grębosz składamy podziękowania za rozbudzanie w kolejnej osobie pasji do tego wyjątkowego przedmiotu.