Wiadomości

Kolejny krok anglistów  i fizyków

Kolejny krok anglistów i fizyków

Maria Hadam - uczennica klasy 1c - przeszła do 2. części etapu okręgowego 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki części ustnej kwalifikującej do ogólnopolskiego finału.  Natomiast Łukasz Kwinta - uczeń klasy 3bg - awansował do kolejnego już etapu, tym razem doświadczalnego, okręgowych zawodów 71. Olimpiady Fizycznej. Marysiu, Łukaszu - gratulujemy Wam i Waszym opiekunom! Niezmiennie trzymamy kciuki! 

Jesteśmy złotą szkołą

Jesteśmy złotą szkołą

Poznaliśmy wyniki  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.  Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 %) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Cieszymy się  tytułem Złotej Szkoły! Nasze liceum zajęło 13. miejsce w województwie małopolskim, 137. miejsce w Polsce.  W Rankingu Maturalnym Perspektyw  plasujemy się na 128. miejscu. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz  Gronu Pedagogicznemu naszej Szkoły!

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Z radością informujemy, że w gronie naszych uczniów są pasjonaci historii, którzy swoją wiedzę z tej dziedziny udowodnili, biorąc udział w konkursach. Poniżej prezentujemy nazwiska uczniów, którzy awansowali do kolejnych etapów olimpiad.


W drodze po diamenty...

W drodze po diamenty...

Z radością przyjęliśmy informację o sukcesach naszych uczniów na drodze po Diamentowy Indeks AGH z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Uczniom oraz ich naukowym opiekunom  serdecznie gratulujemy awansu do II etapu tej prestiżowej olimpiady. Poniżej prezentujemy wykaz osób z naszej Szkoły, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. 


Nasze radości

Nasze radości

Cieszymy się bardzo i gratulujemy Marii Hadam (uczennicy klasy 1c) zakwalifikowania się do 46. Olimpiady Języka Angielskiego oraz Łukaszowi Kwincie (uczniowi klasy 3bg), który został zakwalifikowany  do etapu okręgowego.  71. Olimpiady Fizycznej. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!


Powodzenie na Olimpiadzie Informatycznej

Powodzenie na Olimpiadzie Informatycznej

Z radością informujemy, że Bartosz Stańczyk z klasy 2b awansował do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie!

Naprawdę dobrze uczymy

Naprawdę dobrze uczymy

Z dystansem podchodzimy – jako dyrekcja i nauczyciele Liceum – do wszelkich rankingów, do konkursów na najlepsze szkoły. Mamy swoją filozofię nauczania i wychowywania – i choć szanujemy te licea, które imponują ilością laureatów olimpiad i konkursów (i niezmiernie się cieszymy, gdy do tak elitarnego grona dołączają nasze uczennice i nasi uczniowie), to mamy głębokie przeświadczenie, że w całej tej imprezie zwanej edukacją o coś innego chodzi… Jest jednak jeden taki ranking, który dużo dla nas znaczy –ten, w którym mierzy się parametr fachowo zwany EWD, czyli edukacyjną wartością dodaną. Nie wdając się w techniczne szczegóły: chodzi o to, w których szkołach jest największy przyrost wiedzy w ciągu trzech (bo mówimy o liceach sprzed ostatniej reformy) lat nauki – czyli po prostu gdzie licealiści pomiędzy egzaminem gimnazjalnym a maturalnym nauczyli się najwięcej. 


Dobry start Olimpiady Statystycznej

Dobry start Olimpiady Statystycznej

3 listopada 2021r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Statystycznej. W kolejnym etapie naszą Szkołę będą reprezentować uczniowie klasy 3bg - Stanisław Brzozowski, Paweł Żarnowski i Adam Jaworski.

Gratulujemy awansu do drugiego etapu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach ze statystyką!

IX Dyktando Niepodległościowe - Szymon laureatem!

IX Dyktando Niepodległościowe - Szymon laureatem!

Już kolejny raz Szymon Nowicki - uczeń klasy 3bg - reprezentował naszą Szkołę w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego. Udowodnił, że zasady ortografii i interpunkcji nie mają przed Nim tajemnic. Znalazł się w elitarnym gronie 19 laureatów tegorocznego dyktanda, w którym  wzięło udział aż  2894 uczniów liceów, w tym 1121 z województwa małopolskiego. Dyktando organizowane jest przez Fundację  "Zawsze Warto" i krakowskie Stowarzyszenie Polonistów. Tym razem finały i gala rozdania nagród odbyły się w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Laureaci mieli możliwość  zwiedzenia wystaw, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Szymonie,  jeszcze raz gratulujemy tytułu laureata! 

Sukcesy naszych sportowców

Sukcesy naszych sportowców

20 października odbyła się Krakowska Licealiada w badmintona.
W zawodach wzięło udział 17 szkół. Nasze liceum reprezentowali: Jakub Madejski i Jan Zdzienicki -Wolff . Panowie wygrali mecze z drużynami XII LO, XIII LO i Zespołem Szkół Energetycznych nr 1; ulegli jedynie LO Gortata i zajęli 5-8 miejsca. 

26 października był piękny, słoneczny  i radosny dla naszych biegaczy dzień. Wzięli oni udział w zorganizowanych w  Parku Lotników Dzielnicowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Na dystansie 1000m wygrał Jakub Zając z klasy 3b, zaś Beata Loch na 500 m zajęła  3. miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowcom i ich opiekunowi - panu prof. Andrzejowi Pracuchowi.
Bajka Reginy Opałki doceniona

Bajka Reginy Opałki doceniona

"Jak Prometyn króla Mimetyna śmiechem pokonał" - to tytuł bajki, którą Regina Opałka - uczennica klasy 3c - zdobyła awans do III i zarazem ostatniego etapu 6. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży z inspiracji  Twórczością Stanisława Lema. Jej utwór znalazł się w wąskim gronie 9 najwyżej ocenionych tekstów, które nawiązywać miały do "Bajek robotów" Lema. 

Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów: Justyny Śmietany z klasy 3b oraz  Szymona Pietruszki z klasy 2b. Choć swoje pasje rozwijają poza naszą szkołą, to i tak jesteśmy dumni z wyników ich nauczania i gratulujemy rozwijanych talentów. Życzymy także wielu dalszych sukcesów!