Zmagania fizyków w Konkursie Fizycznym Lwiątko 2023

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023 realizowany przez Fundację Akademia Młodych Fizyków mający na celu propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych, w szczególności fizyki, wśród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczny udział dwunastu naszych uczniów w Lwiątku zakończył się przyznaniem honorowych tytułów TAONA dla Kacpra Węgrzyna z klasy 1b oraz Jana Hadama z klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Nauczyciele fizyki LOZP

Po wyróżnienia w podskokach

Z satysfakcją prezentujemy listę osób wyróżnionych w konkursie matematycznym Kangur w roku szkolnym 2022/2023

Wyróżnieni uczniowie:
Kategoria Junior (klasa 1)
 Kacper Węgrzyn  (1b)
Szymon Skóra  (1c)
Tymon  Szeląg (1b)

Kategoria Junior (klasa 2)
Jan  Hadam (2b)

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Zespół Matematyków LOZP

Kasztanowi

Czy byli niezwykli? Oczywiście – po pierwsze i najważniejsze: każdy człowiek jest na swój sposób niezwykły, a oni, wszędobylscy, radośni, kolorowi i nietuzinkowi, byli tak po ludzku niezwykli na jeszcze bardziej niezwykły sposób (a raczej na nieskończenie wiele cudownie niemożliwych do przewidzenia sposobów). Ale też byli niezwykli z powodów, których dla siebie nie planowali: bo byli pierwszym od dwóch dekad rocznikiem, który w Liceum spędził cztery lata nauki; bo część z tego czasu przypadło na trudne warunki wymuszonego pandemią nauczania zdalnego; bo od ponad roku żyli w cieniu wojny w Ukrainie; bo czeka ich nowa, bardziej wymagająca matura...

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie

Z radością odnotowaliśmy kolejny sukces rankingowy!

Ranking liceów 2023 w Krakowie opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl został stworzony w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2020-2022. Zobacz tabelę rankingu

Ozłocony Bartłomiej Krzan

Jak wiemy, złoto jest jednym z najbardziej drogocennych metali, przedmiotem poszukiwań i obiektem zainteresowania. Przez setki lat alchemicy próbowali odnaleźć kamień filozoficzny, zamieniający metale w złoto - co jednak nie skończyło się sukcesem.

Sukcesami natomiast zakończył się udział Bartłomieja Krzana z klasy 4d w konkursach: O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej oraz O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej. W obu Bartek uzyskał tytuł laureata II stopnia.

Gratulujemy tych wspaniałych osiągnięć zarówno Bartkowi, jak i Jego opiekunowi naukowemu panu prof. Mateuszowi Koziołowi!

Diamenty są wśród nas!

Z ogromną radością informujemy, że Karol Badura i Gabriela Solich zostali laureatami III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Tytułem Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH może pochwalić się Paweł Knot.

Z kolei w rywalizacji zespołowej olimpiady O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ nasi uczniowie wywalczyli  3. miejsce wśród wszystkich startujących w olimpiadzie szkół. Podczas Dni Otwartych Politechniki Krakowskiej laureatom zostały uroczyście wręczone dyplomy.  W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Karol Badura - laureat 1. stopnia,
Paweł Knot - laureat 1. stopnia,
Gabriela Solich - laureatka 2. stopnia,
Konrad Żebro -laureat 3. stopnia,
Wiktor Waksmundzki - laureat 3. stopnia.
Zdolnym uczniom klasy 4b oraz ich mentorowi - prof. Łukaszowi Wiśniowskiemu - serdecznie gratulujemy!

47. Olimpiada Artystyczna i sukces Reginy

W 47. Olimpiadzie Artystycznej, której etap centralny odbył się w dniach 3-6 kwietnia br., Regina Opałka uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem. W obecnej edycji olimpiady nasza uczennica była jedyną osobą z okręgu krakowskiego, która awansowała tak wysoko. Tym mocniej gratulujemy Reginie ogromnego sukcesu. W sposób wyjątkowy wieńczy on długi i intensywny okres przygotowawczy.

Finał Konkursu Wiedzy o Anglii

Już za nami finał szkolnego Konkursu Wiedzy o Anglii, którego tematem w tej edycji były czasy Królowej Wiktorii oraz twórczość Ch. Dickensa.
W finale najlepsi okazali się reprezentanci klasy 1A (pomimo, że w okrojonym składzie), zdobywając 37 p.
Następne miejsca zajęły klasy:

Bartosz z indeksem

Uczeń klasy 4b - Bartosz Broda - został laureatem III stopnia Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z informatyki, serdecznie gratulujemy!!

Sukces Reginy na Olimpiadzie Artystycznej

Sukcesów olimpijskich w bieżącym roku szkolnym mamy bardzo dużo. Tym bardziej z wielką satysfakcją informujemy, że Regina Opałka, uczennica maturalnej klasy architektonicznej (4C), awansowała do centralnego etapu  47. Olimpiady Artystycznej (sekcja historii sztuki). Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za udany finał, który odbędzie się na początku kwietnia.

Turniej badmintona

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w turnieju badmintona. Pod opieką prof. Andrzeja Pracucha nasi uczniowie udali się do Liceum św. Rity w Krakowie, gdzie odbyły się rozgrywki. Posłuchajmy relacji Marysi Hadam, jednej z zawodniczek:

W poniedziałek 6 marca a.d. 2023 wyruszyliśmy z Liceum Pijarów do Liceum Św. Rity pod czujnym okiem Pana Profesora Andrzeja Pracucha. Było nas siedmioro - Jakub Wójcik, Michał Cieślak, Jan Wolff-Zdzienicki, Wojciech Sęk, Julia Wójcik, Maja Łoziak i Maria Hadam (...).

Wieści z

Wieści z "alpejskiego stoku"

8 marca w Kluszkowcach odbyły się wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców. Dobrze zaprezentowała się Zofia Sajdak, która zajęła 8. miejsce (startowało 75 zawodniczek), 25. był Krzysztof Sajdak, a Mateusz Kafel uplasował się w trzeciej dziesiątce (startowało w jego kategorii 78 zawodników).

Gratulujemy niezłych wyników naszym sportowcom i dziękujemy prof. Andrzejowi Pracuchowi za opiekę.