Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Ruszyła rekrutacja do naszego Liceum. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z  ofertą, terminarzem i potrzebnymi dokumentami.

Terminarz kandydata do Liceum

Niedziela Dobrego Pasterza

W Niedzielę Dobrego Pasterza, która była 55. Światowym Dniem Modlitw o Powołania, naszej Eucharystii przewodniczył o. Andrzej Tupek SP.

Sukces naszych informatyków

Nasza drużyna w składzie: Zofia Grodecka, Krzysztof Surówka, Piotr Łuba i Izabella Kacprzak (wszyscy z klasy 2c), pod opieką pana Piotra Brody, zakwalifikowała się do finału 17. edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego Diversity 2018, którego organizatorem jest firma Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. !

Sebastian Romaniak finalistą, Julia Jędrczak laureatem etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Trójka naszych uczniów: Olga Sydor (1b),  Julia Jędrczak (1f) i Sebastian Romaniak (1c), 18 kwietnia, wzięli dział w diecezjalnym etapie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zaproszenie

Zapraszamy Rodziców i Absolwentów Liceum na UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU KLAS TRZECICH, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2018.

Konkurs Wiedzy o Anglii

W dniu 20 marca 2018 roku miał miejsce I etap Konkursu  Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. Tematem tegorocznej edycji była epoka georgiańska (1714 - 1830), a szczególnie twórczość Williama Blake’a. Pytania tradycyjnie dotyczyły historii, literatury i sztuki tego okresu. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas pierwszych i drugich, a także z klasy 3B. Po pisemnych eliminacjach do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas: 2C, 2D, 1E, 3B i 1A.

8. Poznański Bieg im. o.Józefa Jońca

Tradycją stały się  wyjazdy reprezentacji  naszych Szkół  do stolicy wielkopolski na  Bieg im. o. Józefa Jońca. W tym roku to już ósma edycja zawodów, w których wzięło udział łącznie 1500 uczestników. Bieg ku pamięci założyciela stowarzyszenia "Parafiada"  organizuje Pijarska Szkoła w Poznaniu. Celem jest popularyzacja biegania.

Wielkanocne spotkanie dla osób starszych i samotnych

W środę, 11 kwietnia,  w holu naszej szkoły odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla osób samotnych i starszych, zorganizowane przez  Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz Fundację Oświatową.

W świąteczną atmosferę wprowadziło uczestników przedstawienie przygotowane przez członków szkolnego Koła Teatralnego. Przypomniało ono wszystkim obecnym o sensie przeżywanych niedawno Świąt Wielkanocnych.

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Tegorocznymi laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej zostali: Bogusława Wrońska i Jan Szerocki z klasy 3f. Gratulujemy!

Warszaty muzealne

Od września ubiegłego roku dwudziestoosobowa  grupa uczniów klas pierwszych uczestniczy w warsztatach muzealnych. Cykl spotkań warsztatowych  podporządkowany został zasadom periodyzacji literatury, aby w ten sposób łatwiej było uczniom łączyć posiadaną już wiedzę historycznoliteracką ze zjawiskami ze sztuk plastycznych.

Wampiriada (3)

7 marca odbyła się w naszej szkole ostatnia w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa. Tym razem w Wampiriadzie wzięło udział 11 uczniów, którzy oddali w sumie 4950 ml krwi.
Tegoroczne akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - łącznie w trzech akcjach krew oddało 53 osób, co dało 23850 ml krwi! Dziękujemy !