W dniach 7-11 marca w Trencinie (Słowacja) odbyła się coroczna wymiana chórów. Nasze Liceum reprezentowali chórzyści oraz uczniowie z grupy językowej.
Wymiana pomiędzy trzema szkołami i chórami z Krakowa, Trencina i Lublany (Słowenia) została zapoczątkowana w 2000 roku. Jest kontynuowana do dziś i owocuje w każdym roku spotkaniami w innym mieście.
10 marca dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Pańszczyk (1b) i Barbara Tkaczyk (1c) reprezentowały Kraków w Wojewódzkiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim w Kluszkowcach.
Paulina okazała się najlepszą narciarką w Małopolsce (!), a Basia zajęła miejsce XX wśród 50 najlepszych zawodniczek województwa.
W punktacji zespołowej reprezentacja miasta Krakowa zajęła I miejsce zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców.
W wielkopostny czas skupienia i wyciszenia wpisują się także rekolekcje. W tym roku (24-26.02) licealiści odbywali je podzieleni na grupy wiekowe. Klasy pierwsze pod duchową opieką o. Rafała Petkowicza SP rozważały temat "Chwałą Pana jest człowiek żyjący w pełni". Klasy drugie przez rekolekcje przeprowadzała albertynka, siostra Teresa Pawlak. Rekolekcje klas trzecich prowadził o. Dariusz Bakalarz SP wspierany przez zaproszone małżeństwa.
26-28 lutego swój czas zadumy i refleksji przeżywali Rodzice. Rekolekcje prowadził o. Mateusz Pindelaki SP. Temat rozważań brzmiał : "Być Miłosiernym jak Ojciec".
Niedzielna Msza Święta wspólnoty szkolnej była jednocześnie zwieńczeniem rekolekcji dla wszystkich grup.
7 lutego odbył się kolejny spacer po Krakowie. Tym razem jego celem było poznanie niegdyś odrębnego miasta, jakim Kazimierz był do początku XIX wieku. Jego wschodnią część (tzw. oppidum iudaeorum) zamieszkiwała społeczniość żydowska.
To z pewnością nie był zwyczajny dzień. 26 lutego gościliśmy w naszym Liceum grupę uczniów z izraelskiej szkoły Branco Wiess School.
Miło nam poinformować, że Maciej Galas (3b) awansował do finału Olimpiady Przedsiębiorczości.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finałowych zmaganiach!
Krakowski Bieg Pamięci "Tropem Wilczym" jest częścią ogólnopolskiego projektu upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg dbył się 28 lutego na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty).
Nasze Liceum było współorganizatorem wydarzenia.
W ramach wystawy "Projekt Pamięć" , która od kilkunastu dni gości w naszej szkole, zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia portretów. Zajęcia zostały przeprowadzone w czterech oddziałach. W klasach 2a i 2d zajęcia prowadzili pracownicy krakowskiego Muzeum Żydowskiego Galicja, natomiast w klasach 2b i 2f przeprowadziła je p. Karolina Knapik-Bieniek. Łącznie wykonano ponad osiemdziesiąt portretów Żydów, ofiar Holocaustu.
W ramach Licealiady 2 marca w Kluszkowcach odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim.
W punktacji zespołowej reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce. W konkurencji indywidualnej Paulina Pańszczyk (kl.1b) zdobyła ZŁOTY MEDAL !!!
Gratulujemy!
Krakowski Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował, że do finału eliminacji okręgowych (etapu ustnego) zakwalifikowała się Zuzanna Ruszar (2a).
Gratulujemy!