Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie jest szkołą prywatną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Podstawą procesu wychowawczego są zasady i wartości chrześcijańskie. Liceum kontynuuje tradycje pierwszej w Europie nowożytnej szkoły powszechnej, założonej przez hiszpańskiego księdza Józefa Kalasancjusza w 1597 roku w Rzymie oraz bogate tradycje szkolnictwa pijarskiego w Polsce.

Zaproszenie do udziału w Konkursie Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut!

Szkoła ogłasza z radością kolejną edycję Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut! Jest to wyjątkowa okazja dla klas pierwszych, drugich i trzecich, aby zaprezentować swoje talenty i umiejętności w różnorodnych dziedzinach sztuki.

Zaproszenie na dzień otwarty

W sobotę 20 kwietnia 2024 od godziny 9.00 do 14.00 będziemy czekali na Państwa wizytę. Zachęcamy do spotkań i rozmów w salach  lekcyjnych.

Ranking liceów w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów miesięcznika „Pespektywy” opublikowanym 11 stycznia 2024 r. zajęliśmy 5.  miejsce w województwie małopolskim (na 132 sklasyfikowane licea). W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się  na 56. miejscu, awansując z 126. miejsca w roku 2023, zaś w rankingu maturalnym zajęliśmy 49. miejsce. Cieszymy się z tego, gdyż jest to bez wątpienia wielki sukces naszych ubiegłorocznych Absolwentów. Gratulujemy im oraz dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu za solidną pracę!

5. miejsce Antoniego!

Z radością informujemy, że Antoni Zakrzewski - uczeń klasy 2a - zajął V miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w roku szkolnym 2023/2024 w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

Fizyczne i matematyczne diamenty

Bartosz Stańczyk i Julian Twardy - uczniowie klasy 4B - uzyskali tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki w roku akademickim 2023/24. Natomiast Szymon Pietruszka - także z klasy 4B  - uzyskał tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Serdecznie gratulujemy zarówno wybitnym uczniom, jak i ich opiekunom naukowym: pani prof. Katarzynie Piórek i panu prof. Wiesławowi Mroszczykowi.

Przeciwko niepamięci

Katyń. Słowo, które dziś coraz mocniej staje się po prostu jeszcze jednym hasłem z podręcznika historii, czymś, o czym trzeba umieć coś napisać na sprawdzianie z II wojny światowej. I może trudno się o to zżymać – taka już jest smutna logika dziejów, że wszystko w nich z wolna okrywa się kurzem, kostnieje w oczywistości i banały.

Informacja o pracy sekretariatu Liceum

po, wt, śr, pt  8.00 - 15.00