Wiadomości

Zaproszenie na dzień otwarty

Zaproszenie na dzień otwarty

W sobotę 20 kwietnia 2024 od godziny 9.00 do 14.00 będziemy czekali na Państwa wizytę. Zachęcamy do spotkań i rozmów w salach  lekcyjnych.


Ranking liceów w Polsce

Ranking liceów w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów miesięcznika „Pespektywy” opublikowanym 11 stycznia 2024 r. zajęliśmy 5.  miejsce w województwie małopolskim (na 132 sklasyfikowane licea). W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się  na 56. miejscu, awansując z 126. miejsca w roku 2023, zaś w rankingu maturalnym zajęliśmy 49. miejsce. Cieszymy się z tego, gdyż jest to bez wątpienia wielki sukces naszych ubiegłorocznych Absolwentów. Gratulujemy im oraz dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu za solidną pracę!

Konkurs Wiedzy o Anglii - kolejna edycja:)

Konkurs Wiedzy o Anglii - kolejna edycja:)

W czwartek 4.04.24, odbył się finał Konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. W tegorocznej edycji konkursu pytania z literatury, historii i historii sztuki dotyczyły okresu panowania dynastii Hanowerskiej (1714-1837). Po pierwszym etapie, do finału weszło 6 najlepszych drużyn klasowych. W ostatecznych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja klasy 3D w składzie: Gabriela Walencik, Bartosz Kula, Damian Ciężadło (42 pkt), przed 2A (33 pkt) i 1D (29 pkt). Wszystkim finalistom gratulujemy! 

30 lat minęło... wymiana z Niemcami

30 lat minęło... wymiana z Niemcami

W dniach od 16 do 23 marca odbyła się wymiana z uczniami (właściwie 17 uczennicami) z Niemiec. Gościliśmy u siebie w domach uczestniczki wymiany, aby mogły one lepiej poznać polską kulturę i zwyczaje. Należy podkreślić, że wymiana ze szkołą w Gilching pod Monachium trwa od 30 lat, niezmiennie pod opieką pani Almy Rzoncy-Biel!

Wystawa Katyńska

Wystawa Katyńska

Wystawa katyńska mówi o zbrodni dokonanej na polskich oficerach, którzy po klęsce wrześniowej 1939 roku znaleźli się po sowieckiej stronie teatru wojny, a właściwie mówi o miejscach, w których ta zbrodnia została dokonana:

Apel w sprawie religii

Apel w sprawie religii

Przedstawiamy apel Rady Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów dotyczący dyskusji na temat lekcji religii w szkołach. Apel skierowany jest do rodziców uczniów naszych szkół, szkół działających na terenie naszej parafii, naszych absolwentów, uczestników duszpasterstw.


Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie oraz ich Rodzice! Niech Ten, który jest Zmartwychwstaniem, przyniesie Wam radość i pokój. Mocni w wierze, odważni w nadziei, hojni w miłości, pozwólcie, aby On niepodzielnie panował w Waszej codzienności.

Niech zgoda i życzliwość płynące ze Zmartwychwstania wypełnią Wasze serca i domy. Życzymy Wam Świąt Wielkanocnych pełnych Bożej obecności i serdecznych spotkań. 

Ojcowie Pijarzy


3. edycja szkolnego turnieju tenisa stołowego

3. edycja szkolnego turnieju tenisa stołowego

Zakończyła się 3. edycja szkolnego turnieju tenisa stołowego. W marcu rywalizowało między sobą 24 zawodników. Zacięte mecze wyłoniły finalistów. Czwarte miejsce zajął debiutant: Piotrek Magdziarz z klasy1. Podium kolejno obsadzili:

I miejsce: Adam Stochel

II miejsce: Filip Dziubiński

III miejsce Rafał Guzik

Tajniki inflacji

Tajniki inflacji

W miniony czwartek (21.03.2024) wybraliśmy się pod opieką pani prof. Anny Lawand na Uniwersytet Ekonomiczny, aby jako uczniowie klasy o profilu ekonomiczno - prawnym jeszcze wnikliwiej niż w szkole poznać zasady działania inflacji.

Zbieranie (nauczycielskie)

Zbieranie (nauczycielskie)

Czas rekolekcji winien być czasem szczególnego przemyślenia wiary nie tylko dla uczniowskiej, ale też dla nauczycielskiej części naszej wspólnoty. Co prawda grono pedagogiczne nie ma trzydniowych rekolekcji, owego „ponownego zbierania”, o którym była mowa w tej kronice niedawno (warto przypomnieć, że dla pijarskich nauczycieli przeznaczona jest za to bogata oferta intensywnych, tygodniowych spotkań rekolekcyjnych w wakacje), ale tradycyjnie już spotyka się ono na adwentowych i wielkopostnych dniach skupienia. 

Żegnamy panią Barbarę Garbacz

Żegnamy panią Barbarę Garbacz

 Z żalem zawiadamiamy, że zmarła pani mgr Barbara Garbacz, związana przez wiele lat z naszym liceum, gdzie prowadziła szkolną kawiarnię.

Uczniowie z lat 90. XX wieku oraz początku XXI i nauczyciele - najdłużej związani ze szkołą pijarską - zapamiętali Ją jako osobę życzliwą, pełną serdeczności, wielkiej kultury i ciepła.

Pouczająca godzina wychowawcza

Pouczająca godzina wychowawcza

18 marca klasa 4d gościła na swojej lekcji wychowawczej pana dr. hab. Wojciecha Solarza - pracownika Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk.
Było to bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego młodzi pasjonaci biologii zobaczyli, jak wiele radości może sprawiać praca w zawodzie przyrodnika.