Wiadomości

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami

Szanowni Rodzice,
uprzejmie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami w piątek 10 września o godz. 18.00. Ze względów epidemicznych nie odbędzie się ogólne spotkanie z dyrekcją szkoły. Sugerujemy obecność tylko jednego rodzica.
Niemniej dyrekcja szkoły jest do Państwa dyspozycji od godz. 18.30 w gabinetach:
- p. Jadwiga Bendo - s. 211
- o. Adam Langhammer - s. 314.
Do Państwa dyspozycji pozostają także pedagog i psycholog od. godz. 17.00 w salach 7 i 210.

Prawie nie padało

Prawie nie padało

Te słowa – „prawie nie padało” – to cytat z pewnego kultowego ongiś filmu. Z jakiego i jaki jest ich kontekst – to nieważne, podobnie jak nieważne jest to, czy ktoś je w ogóle rozpoznaje. Najważniejsze, że dobrze oddają one ducha rekolekcjo-wakacji (zwanych też po prostu „obozem integracyjnym”, a jeszcze krócej – i najczęściej – „integrą”) dla nowo przyjętych uczniów klas pierwszych Liceum. No bo rzeczywiście – prawie nie padało. A jeśli nawet – to nie za bardzo. No a jeśli jednak czasem tak trochę bardziej – to nikomu to nie przeszkadzało, bo było tak fantastycznie, że pewnie nikt nie zauważył.


Powitanie roku szkolnego 2021/2022

Powitanie roku szkolnego 2021/2022


Pierwszy dzień września zwykło się nazywać dniem pierwszego dzwonka. Tymczasem w Liceum Pijarów jest to zawsze dzień przede wszystkim wielkich pytań i dobrych życzeń. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, podczas której przypomnieliśmy sobie, że jesteśmy wspólnotą. Pytanie, które w homilii skierował do każdego członka tej wspólnoty o. Jacek Wolan: "A Ty czego szukasz?" z pewnością dla wielu będzie wstępem do egzystencjalnych przemyśleń, a w efekcie pomoże odnaleźć cel i sens życia. Czas edukacji w ludzkim życiu może być piękny i owocny w zasadzie tylko wtedy, kiedy jest się nastawionym na poszukiwania tego celu. Szukajcie i znajdźcie!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Zapraszamy na Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego do budynku szkoły w dniu 1.09.2021 r. wg harmonogramu:

godz. 8:30:   Klasy 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B, 3C, 3D

godz. 10:30:    Klasy 2A, 2B, 2C, 2D, 3AG, 3BG, 3CG, 3DG, 3EG.

Plan lekcji znajduje się w zakładce dokumenty-podział godzin.

W tym dniu będą także wykonywane zdjęcia do informatora, zgodnie z planem jak poniżej:

 


 


Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Przedstawiamy wyniki egzaminów ósmoklasisty oraz matur na tle województw i Polski z naszych szkół pijarskich w Bolesławcu, Elblągu, Katowicach, Krakowie, Łowiczu, Poznaniu oraz Warszawie. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wysokich wyników.  Cieszymy się, że szkolnictwo pijarskie wyróżnia taki poziom. Życzymy sobie, by wysokie wyniki nauczania towarzyszyły dobremu wychowaniu naszych podopiecznych.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA KALASANCJUSZ

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA KALASANCJUSZ

25 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Józefa Kalasancjusza. Z tej okazji o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, skierował list do pijarów, pijarek oraz wszystkich związanych z dziełami pijarskim w naszych placówkach.  

List na uroczystość św. Józefa Kalasancjusza

Modlitwa w intencji 48. Kapituły Generalnej Zakonu Szkół Pobożnych


Wyniki matury 2021

Z dumą i wielką radością przedstawiamy wyniki tegorocznej matury. Więcej  informacji tutaj. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy. Wszystkim zaś życzymy dobrych wakacji!

Integra+ trwa w najlepsze

Integra+ trwa w najlepsze

Czy da się nadrobić stracony czas? TAK! Miał być sierpień 2020, jest czerwiec 2021:) O. Przemysław Suchy i o. Tomasz Abramowicz wraz z animatorami zorganizowali wyjazd, który z powodu pandemii ominąłby pierwszoklasistów. Uczniowie klas 1. tuż po zakończeniu roku szkolnego pojechali na obóz integracyjny do Rabki-Ponice - INTEGRĘ+ i mają okazję lepiej się poznać nie tylko w ramach zespołów klasowych, ale i całego rocznika

Oczekujemy na wyniki matur

Oczekujemy na wyniki matur

Świadectwa maturalne będą wydawane od 5 lipca (poniedziałek) w godzinach od 9.00 do 14.00


3...2...1... wakacje!

3...2...1... wakacje!

Na ten koniec roku szkolnego czekało chyba wielu z nas. Trudny czas pandemii i nauki zdalnej mocno dał się we znaki uczniom, nauczycielom i rodzicom. A jednak udało się, i to z całkiem ładnymi wynikami, zakończyć ten etap szkolnej edukacji. W reżimie sanitarnym odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego otwierane każdorazowo przez Eucharystię, a kończone spotkaniami uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.


Regina Opałka w gronie wyróżnionych

Regina Opałka w gronie wyróżnionych

25 czerwca jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji twórczością Stanisława Lema  w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca Jury, Faustyna Toeplitz-Cieślak, Małgorzata Sobieszczańska, Małgorzata Włodarczyk i Wojciech Zemke spośród zgłoszonych prac zakwalifikowało do II etapu konkursu 15 autorów najwyżej ocenionych esejów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica klasy 2c - Regina Opałka. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Relaks w dobrym stylu

Relaks w dobrym stylu

Ostatnie dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego upłynęły naszym uczniom  i nauczycielom na bardzo przyjemnych spotkaniach. Klasy zaplanowały wyjścia w różne miejsca - było zwiedzanie Nowej Huty, Kazimierza, poznawanie architektury centrum Krakowa, eksperymenty w Ogrodzie Doświadczeń, podglądanie zwierząt w zoo, wspólne oglądanie ulubionych filmów...

Zapisujemy w kronice kilka kadrów z klasowych spotkań i relaksu w dobrym stylu...