Zaproszenie do udziału w Konkursie Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut!

Szkoła ogłasza z radością kolejną edycję Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut! Jest to wyjątkowa okazja dla klas pierwszych, drugich i trzecich, aby zaprezentować swoje talenty i umiejętności w różnorodnych dziedzinach sztuki.

Zaproszenie na dzień otwarty

W sobotę 20 kwietnia 2024 od godziny 9.00 do 14.00 będziemy czekali na Państwa wizytę. Zachęcamy do spotkań i rozmów w salach  lekcyjnych.

Ranking liceów w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów miesięcznika „Pespektywy” opublikowanym 11 stycznia 2024 r. zajęliśmy 5.  miejsce w województwie małopolskim (na 132 sklasyfikowane licea). W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się  na 56. miejscu, awansując z 126. miejsca w roku 2023, zaś w rankingu maturalnym zajęliśmy 49. miejsce. Cieszymy się z tego, gdyż jest to bez wątpienia wielki sukces naszych ubiegłorocznych Absolwentów. Gratulujemy im oraz dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu za solidną pracę!

5. miejsce Antoniego!

Z radością informujemy, że Antoni Zakrzewski - uczeń klasy 2a - zajął V miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej w roku szkolnym 2023/2024 w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

Fizyczne i matematyczne diamenty

Bartosz Stańczyk i Julian Twardy - uczniowie klasy 4B - uzyskali tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki w roku akademickim 2023/24. Natomiast Szymon Pietruszka - także z klasy 4B  - uzyskał tytuł finalisty XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Serdecznie gratulujemy zarówno wybitnym uczniom, jak i ich opiekunom naukowym: pani prof. Katarzynie Piórek i panu prof. Wiesławowi Mroszczykowi.

Przeciwko niepamięci

Katyń. Słowo, które dziś coraz mocniej staje się po prostu jeszcze jednym hasłem z podręcznika historii, czymś, o czym trzeba umieć coś napisać na sprawdzianie z II wojny światowej. I może trudno się o to zżymać – taka już jest smutna logika dziejów, że wszystko w nich z wolna okrywa się kurzem, kostnieje w oczywistości i banały.

Konkurs Wiedzy o Anglii - kolejna edycja:)

W czwartek 4.04.24, odbył się finał Konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. W tegorocznej edycji konkursu pytania z literatury, historii i historii sztuki dotyczyły okresu panowania dynastii Hanowerskiej (1714-1837). Po pierwszym etapie, do finału weszło 6 najlepszych drużyn klasowych. W ostatecznych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja klasy 3D w składzie: Gabriela Walencik, Bartosz Kula, Damian Ciężadło (42 pkt), przed 2A (33 pkt) i 1D (29 pkt). Wszystkim finalistom gratulujemy!

30 lat minęło... wymiana z Niemcami

W dniach od 16 do 23 marca odbyła się wymiana z uczniami (właściwie 17 uczennicami) z Niemiec. Gościliśmy u siebie w domach uczestniczki wymiany, aby mogły one lepiej poznać polską kulturę i zwyczaje. Należy podkreślić, że wymiana ze szkołą w Gilching pod Monachium trwa od 30 lat, niezmiennie pod opieką pani Almy Rzoncy-Biel!

Wystawa Katyńska

Wystawa katyńska mówi o zbrodni dokonanej na polskich oficerach, którzy po klęsce wrześniowej 1939 roku znaleźli się po sowieckiej stronie teatru wojny, a właściwie mówi o miejscach, w których ta zbrodnia została dokonana:

Apel w sprawie religii

Przedstawiamy apel Rady Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów dotyczący dyskusji na temat lekcji religii w szkołach. Apel skierowany jest do rodziców uczniów naszych szkół, szkół działających na terenie naszej parafii, naszych absolwentów, uczestników duszpasterstw.

Życzenia Świąteczne

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie oraz ich Rodzice! Niech Ten, który jest Zmartwychwstaniem, przyniesie Wam radość i pokój. Mocni w wierze, odważni w nadziei, hojni w miłości, pozwólcie, aby On niepodzielnie panował w Waszej codzienności.

Niech zgoda i życzliwość płynące ze Zmartwychwstania wypełnią Wasze serca i domy. Życzymy Wam Świąt Wielkanocnych pełnych Bożej obecności i serdecznych spotkań.

Ojcowie Pijarzy

3. edycja szkolnego turnieju tenisa stołowego

Zakończyła się 3. edycja szkolnego turnieju tenisa stołowego. W marcu rywalizowało między sobą 24 zawodników. Zacięte mecze wyłoniły finalistów. Czwarte miejsce zajął debiutant: Piotrek Magdziarz z klasy1. Podium kolejno obsadzili:

I miejsce: Adam Stochel

II miejsce: Filip Dziubiński