Wiadomości

"Na peryferiach". Czuwanie na zakończenie.

Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków na ostatnie w tym roku szkolnym czuwanie, które odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca w liceum. "Na peryferiach" Jezus zadaje nam najważniejsze pytanie. 

Klasa humanistyczna. Umowa patronacka z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Klasa humanistyczna. Umowa patronacka z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Z wielką radością i satysfakcją informujemy o nawiązaniu współpracy patronackiej z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która obowiązywać będzie od nowego roku szkolnego 2021/2022. Dziś odpowiednie dokumenty podpisali: Dziekan WP UJ dr hab. Jarosław Fazan oraz dyrektor  L.O. Zakonu  Pijarów w Krakowie o. Sławomir Dziadkiewicz.

Martyna - gratulujemy!

Martyna - gratulujemy!

Martynie Jędrys  - uczennicy klasy 2c gratulujemy zdobycia I miejsca w konkursie na najlepszą okładkę Mądrej Książki Roku 2020. Martyna udowodniła nam, że nawet trudny pandemiczny czas można twórczo wykorzystać!

    Praca okazała się bezkonkurencyjna w dużej rywalizacji  kilkudziesięciu projektów nadesłanych z całej Małopolski. Konkurs organizowany jest od kilku lat przez Uniwersytet Jagielloński przy współudziale wielu instytucji.


Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

Za nami Dzień Otwarty 2021 w tradycyjnej formie spotkań i rozmów. Wszyscy do nich bardzo tęskniliśmy, więc zachowując wszystkie zasady dystansu czasów pandemicznych, mieliśmy okazję do zaprezentowania licznym Gościom historii, teraźniejszości i planów na przyszłość naszej Szkoły.

Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany w tym roku zakwity z dużym opóźnieniem, ale matury rozpoczęły się 4 maja - zgodnie z planem. Dziś ważny dzień - maturzyści zakończyli zdawanie egzaminów! Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek - rozpoczynacie chyba najdłuższe wakacje. Niech będą bardzo radosne. Dobrze wykorzystajcie ten czas! Życzymy, by wyniki egzaminów maturalnych usatysfakcjonowały Was i umożliwiły dostanie się na wymarzone studia!

Sukcesy matematyków i fizyków

Sukcesy matematyków i fizyków

Z dumą i radością przekazujemy wiadomości o sukcesach naszych uczniów. Zakończyła się Olimpiada o Diamentowy Indeks, którym cieszą się już nasi laureaci z matematyki: Szymon Mars, Mikołaj Maślak i Jan Stopyra oraz  Jakub Baran - laureat z fizyki. Wyrazy uznania dla Łukasza Kwinty i Jana Zakrzewskiego , którzy zostali finalistami z fizyki oraz dla Kacpra Garusa - finalisty z matematyki. Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i opiekunom naukowym - pani prof. Jadwidze Bendo i pani prof. Jolancie Przybylskiej!

Obóz wakacyjny Integra Plus

Obóz wakacyjny Integra Plus

Uczniów, którzy w tym roku szkolnym (2020/21) ukończyli naukę w klasie pierwszej, zapraszamy na wakacyjny obóz integracyjny INTEGRA PLUS.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

Szanowni Państwo!

W imieniu naszej  Szkolnej Wspólnoty zapraszamy na Dzień Otwarty.

W środę  19 maja br. od godziny 16.00 do 19.00  będziemy czekali  na Państwa wizytę. Zachęcamy do  spotkań i rozmów w salach  lekcyjnych L.O. Zakonu Pijarów.

Rekrutacja 2021

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

Uczniowie klas trzecich od dziś stali się absolwentami pijarskiego liceum. Uroczystość odbyła się w kościele Matki Bożej na Wieczystej i rozpoczęła się dziękczynną Mszą św.  W homilii o. Dyrektor zauważył, że lęk jest nieodłączną częścią naszego życia, zrozumiałe, że pojawia się w tak ważnym momencie jak matura. Dla człowieka wierzącego antidotum na lęk jest ufność pokładana w Bogu.

Slalom po zwycięstwo

Slalom po zwycięstwo

Z radością informujemy, że Aleksandra Pesztat z klasy 2a  zajęła  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej w Lidze MOZN   ( https://liblink.pl/zTBnhSeSj8 ) i w swoim  klubie  Biegun Sport  ( https://biegunsport.pl) w slalomie gigancie . W tym roku Ola zajęła też szóste miejsce w lidze slalomowej. Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dobrą formę!