Wiadomości

Razem działamy aktywnie – warsztaty za nami

Razem działamy aktywnie – warsztaty za nami

Projekt „Razem działamy aktywnie!” ma na celu zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi poprzez organizację przestrzeni dla samorządowców, zwiększenie kompetencji uczniów, przeprowadzenie akcji społeczno – charytatywnej.

Za Nami realizacja 4 warsztatów w ramach bloku I – Młody obywatel i bloku II – W zdrowym ciele zdrowy duch.


Fotografia bez tajemnic

Fotografia bez tajemnic

Uczniowie klas 1d i 2a wzięli udział w spotkaniu z krakowskim fotografem - panem  Pawłem Wodnickim, który przybył do naszej Szkoły, aby przedstawić uczniom najważniejsze zagadnienia związane ze współczesną fotografią.  

Klasa medyczna w laboratorium

Klasa medyczna w laboratorium

Przedostatnie letnie popołudnie (a zatem mówimy o czwartku, 21 września) upłynęło 13 uczniom klasy 3d pod znakiem pierwszych w tym roku zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemii UJ, organizowanych w ramach patronatu tejże uczelni nad klasą medyczną naszego Liceum.

Ogień i woda - fizycy na Śląsku

Ogień i woda - fizycy na Śląsku

W ostatni piątek jako reprezentacja fizyków z naszej Szkoły (składająca się z klas 3B i 4B) udaliśmy się na wykłady do Katowic na Uniwersytet Śląski. Do stolicy Górnego Śląska przetransportowaliśmy się pociągiem zmierzającym do Gdyni Głównej, wyruszającym mniej więcej kwadrans po dziewiątej.

„Razem działamy aktywnie!”

„Razem działamy aktywnie!”

Projekt „Razem działamy aktywnie!” rozkręca się. Samorząd Uczniowski Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie urządził już przestrzenie dla uczniów i oczywiście nowe miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem;) Ponadto 19 września odbyły się pierwsze warsztaty „Młody Obywatel”. W spotkaniu uczestniczyło dziewięciu niezwykle kreatywnych licealistów.

Pijarzy w stolicy - ponownie:)

Pijarzy w stolicy - ponownie:)

We wtorek 12 września grupa uczniów z klasy 4a pod opieką pani prof. Agnieszki Łękawy uczestniczyła w konferencji "Rządy prawa wczoraj, dziś i jutro" organizowanej przez Krajową Radę Sądownictwa. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. 

Obóz naukowy - Warszawa 2023

Obóz naukowy - Warszawa 2023

Dobiegł końca - trwający pięć dni - obóz naukowy 2023. Dzięki hojności i życzliwości Dyrekcji LOZP wzięli w nim udział ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w zeszłym roku szkolnym. Tym razem opiekunowie - p. Karolina Knapik-Bieniek i p. Tomasz Tisończyk zabrali naszych zdolnych i pracowitych uczniów do Warszawy.

AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Termin:
Data rozpoczęcia: 1.09.2023
Data zakończenia: 19.11.2023
Akcja zbierania talonów Lidl to inicjatywa, w ramach której zbieramy talony o nazwie Talenciaki. Przyznawane są one za zakupy spożywcze za min. 50 zł w sklepach sieci Lidl. Każdy taki talon stanowi cenny wkład, który przekształcimy na korzyść naszych uczniów i szkoły.
Jak możecie Państwo pomóc?

Mimo wszystko – z radością

Mimo wszystko – z radością

Powiedzieć, że z radością pożegnaliśmy wakacje – byłoby jednak, umówmy się, sporym nadużyciem: zwłaszcza że ten ostatni czas letniego odpoczynku od szkoły był rekordowo długi i wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że nic nie muszą. Z drugiej jednak strony – też chyba nie jest do końca tak, że nowy rok szkolny przywitaliśmy całkiem bez radości. 


Informacje

Informacje

Plan lekcji na rok szkolny 2023-2024 znajduje się w zakładce dokumenty - podział godzin.

Zapraszamy rodziców uczniów na zebranie, które odbędzie się w dniu 8.09.2023 o godz. 18.00. W planie zebrania: spotkania z wychowawcami klas oraz dyżur informacyjny nauczycieli.

W imieniu Rady Rodziców informujemy, iż  spotkanie trójek klasowych odbędzie się w sali 106 o godzinie 19.00. 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Poniżej plan uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 4 września 2023. Uczniom i nauczycielom życzymy wiele siły, radości i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy rok szkolny.


Wyjazd integracyjny do Rabki

Wyjazd integracyjny do Rabki

Kandydatów do klas pierwszych w naszej szkole zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wyjazdu integracyjnego, który odbędzie się pod koniec sierpnia.