Wiadomości

Wsparliśmy Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Wsparliśmy Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Dziękujemy wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym włączyli się w akcję pomocy dzieciom z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, która była przeprowadzona w naszej Szkole dzięki organizacji Rycerze Kolumba. Miejmy nadzieję, że te drobne gesty serca rozpromienią chociaż trochę trudy życia chorych i ich rodzin. 

Smutna wiadomość

Smutna wiadomość

Z ogromnym żalem informujemy, że dzisiejszej nocy zmarł Pan Paweł Materkowski - wieloletni pracownik obsługi naszej szkoły. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 25 stycznia o godz. 12:20 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców.

Godziny pracy sekretariatu

Godziny pracy sekretariatu

W czasie ferii zimowych sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 9:00-13:00.

Czekamy na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Czekamy na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Kolejne dobre wieści...

Do etapu finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej zakwalifikowali się Anna Brożek i Bartłomiej Krzan z klasy 3d. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Z radością informujemy, że w gronie naszych uczniów są pasjonaci historii, którzy swoją wiedzę z tej dziedziny udowodnili, biorąc udział w konkursach. Poniżej prezentujemy nazwiska uczniów, którzy awansowali do kolejnych etapów olimpiad.


Sukcesy naszych pasjonatek biologii

Sukcesy naszych pasjonatek biologii

Z radością donosimy, że do drugiego etapu  51.Olimpiady Biologicznej zakwalifikowały się  Emilia Janas i Magdalena Zeliaś z klasy 3d. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie 22 stycznia.


W drodze po diamenty...

W drodze po diamenty...

Z radością przyjęliśmy informację o sukcesach naszych uczniów na drodze po Diamentowy Indeks AGH z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Uczniom oraz ich naukowym opiekunom  serdecznie gratulujemy awansu do II etapu tej prestiżowej olimpiady. Poniżej prezentujemy wykaz osób z naszej Szkoły, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. 


Nasze radości

Nasze radości

Cieszymy się bardzo i gratulujemy Marii Hadam (uczennicy klasy 1c) zakwalifikowania się do 46. Olimpiady Języka Angielskiego oraz Łukaszowi Kwincie (uczniowi klasy 3bg), który został zakwalifikowany  do etapu okręgowego.  71. Olimpiady Fizycznej. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!


Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

Szanowni Uczniowie, Rodzice uczniów, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

wspominając pamiątkę narodzin Pana Jezusa chciałbym Wam życzyć, aby Jego obecność w naszym życiu przynosiła pokój i radość. Tak jak kiedyś Jezus narodził się w Betlejem, tak niech narodzi się w naszych sercach.  Niech ten Boży czas będzie okazją do zatrzymania, radości i zamyślenia się nad dobrocią naszego Pana.

W imieniu własnym i całej pijarskiej wspólnoty: o. Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor szkoły.


Niezmiennie

Niezmiennie

Miało być tydzień później – ale zdecydowano inaczej. Zarządzono, że ostatni tydzień przed bożonarodzeniową i noworoczną przerwą w zajęciach szkolnych spędzimy ze względów bezpieczeństwa epidemicznego znów przed ekranami komputerów, na lekcjach online. A ten ostatni tydzień miał się przecież skończyć spotkaniami opłatkowymi we wspólnocie Liceum, w klasach, w gronie nauczycieli… Są jednak sprawy na tyle ważne, że nie można ich, ot, tak sobie odwołać – ale można przyspieszyć. A zatem nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy, spotkaliśmy się, by nad opłatkiem dzielić się tym, co mamy najcenniejszego – czyli wzajemną serdecznością. Więc się spotkaliśmy, niezmiennie, jak co roku – i pewnie życzyliśmy sobie wszyscy tego samego: żeby w dobrym zdrowiu dotrwać do czasu, gdy wszystko będzie jeszcze bardziej niezmienne, jeszcze bardziej przewidywalne niż teraz…


Jesteśmy, czuwamy!

Jesteśmy, czuwamy!

W piątek, 10.12, odbyło się w naszej Szkole kolejne czuwanie, kolejne koncentrujące się wokół tematu 5 zmysłów. Rozpoczęliśmy je od krótkiej konferencji o. Jacka Wolana nt. SŁUCHU - bo taki właśnie był temat przewodni tego wydarzenia. Następnie udaliśmy się na spotkania w grupach, aby podyskutować o tym zmyśle, jego wpływie na nas i połączyć to z krótkim fragmentem Ewangelii. Później (z lekkim poślizgiem czasowym), rozpoczęliśmy samo czuwanie, które poprowadził dla nas o. Jakub Wojciechowski. Na koniec mieliśmy możliwość skosztowania pysznej herbaty zrobionej przez niezastąpionych animatorów i czegoś słodkiego na ząb. 
Wszystkich serdecznie zapraszamy na następne czuwanie, w piątek, 18.02!

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Z dumą informujemy, że dwóch naszych uczniów otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022. Są nimi Jan Hohol z klasy 3ag i Mateusz Fano z klasy 2d. Serdecznie gratulujemy!