Wiadomości

Kolejne Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka

Kolejne Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka

Serdecznie zapraszamy na Kolejne Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka, które odbędą się 18 czerwca 2024 roku.

Ranking liceów w Polsce

Ranking liceów w Polsce

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów miesięcznika „Pespektywy” opublikowanym 11 stycznia 2024 r. zajęliśmy 5.  miejsce w województwie małopolskim (na 132 sklasyfikowane licea).

Pijarzy w Londynie

Pijarzy w Londynie

Ostatni tydzień maja dla wielu z nas - uczestników wycieczki do Londynu - był intensywnym rajdem po galeriach sztuki, muzeach i ulicach, wzdłuż których co rusz wyrastały monumentalne kamienice albo bramy londyńskich, zielonych parków. Było to kilka dni pełnych zwiedzania, podziwiania zabytków, ale także poznawania brytyjskiej kultury i tempa życia, którego mieliśmy szansę spróbować podczas miejskich spacerów albo rozmów z naszymi host-families!

Wybiegali nawet złoto!

Wybiegali nawet złoto!

Dziś - w imieniny miesiąca - odbyły się  Wiosenne Indywidulane Biegi Przełajowe - Licealiada. Wystąpiła w nich reprezentacja naszej Szkoły. I tak:
Maciej Sitarski  i Krzysztof Sajdak zajęli I miejsce (każdy w swojej kategorii wiekowej)!
Zofia Sajdak zajęła IV miejsce.
Marcin Dudek  - tym razem - bez medalu...
Biegi wymagały dużego wysiłku, więc z całego serca gratulujemy!
opiekun: Andrzej Pracuch

Fizyczne lwy:)

Fizyczne lwy:)

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2024 realizowany przez Fundację Akademia Młodych Fizyków mający na celu propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych, w szczególności fizyki, wśród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczny udział dwunastu naszych uczniów w Lwiątku zakończył się przyznaniem honorowego tytułu TAONA dla ucznia z klasy 2c - Rafała Guzika.
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników wszystkim uczestnikom.
Nauczyciele fizyki LOZP

Matematycy w Krynicy:)

Matematycy w Krynicy:)

Krynica-Zdrój jest znana jako perła polskich uzdrowisk. Klasa 3B odwiedziła to miasto, aby zwiedzić jego zabytki oraz... aby się uczyć?... Przez 5 dni uczniowie balansowali pomiędzy różnymi formami rozrywki, a lekcjami matematyki z panią profesor Jolantą Przybylską oraz wykładami z fizyki, którym przewodziła pani dyrektor Jadwiga Bendo.

2024.05.22-24 Klasa 3C w Lublinie

2024.05.22-24 Klasa 3C w Lublinie

Wiosna to pełnia sezonu wycieczkowego – a na sam koniec maja do grona naszych klas wyjeżdzających na wycieczki dołączyła klasa 3C. Humano-architekci – pod opieką panów Przemysława Rojka i Marcina Szczerby – wybrali się do Lublina. Przez trzy dni zdążyli zwiedzić piękne lubelskie stare miasto (ze znakomitym przewodnikiem, którego brawurowy humor śmieszył nawet w strugach nieoczekiwanego gwałtownego deszczu), uczestniczyć w  zajęciach organizowanych przez prestiżowy Ośrodek Brama Grodzka/Teatr NN (gdzie poznali dzieje i sposoby ocalania od niepamięci Lublina żydowskiego, dowiedzieli się o najnowocześniejszych technikach tworzenia archiwów cyfrowych, uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu z modernistyczną architekturą mieszkaniową charyzmatycznego wizjonera Oskara Hansena), odwiedzić obóz koncentracyjny na Majdanku, wziąć udział w lekcji muzealnej w Kaplicy Trójcy Świętej i galerii malarstwa cerkiewnego na lubelskim zamku…

Nowe pokolenie chemików

Nowe pokolenie chemików

Drugi semestr przyniósł dwa wyjścia klasy drugiej "E" na zajęcia laboratoryjne w ramach patronatu Wydziału Chemii UJ nad klasą medyczną. Ale w każdym przypadku nie były to wyjścia "na dwóję", tylko "na piątkę"!

Konkurs Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut – edycja 2024

Konkurs Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut – edycja 2024

Konkurs Twórczości Artystycznej, upamiętniający naszą tragicznie zmarłą Absolwentkę, trwa w Liceum niezależnie od wszelkich przeszkód – takich jak choćby wyrwa spowodowana trudnym czasem pandemii i nauczania zdalnego – i będzie trwał nadal, bo wciąż trwa nasza pamięć o Weronice…  W tym roku wraca w nowej, radykalnie zmienionej formule – jako przedsięwzięcie obowiązkowe dla wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich. I nie ukrywajmy – właśnie ta formuła „obowiązkowości” budziła w nas, organizatorach, pewien niepokój: nie od dziś wiadomo, że polski nastolatek jest uczulony na wszystko, co obowiązkowe…

Po wyróżnienia w podskokach

Po wyróżnienia w podskokach

Z satysfakcją prezentujemy listę osób wyróżnionych w konkursie matematycznym Kangur w roku szkolnym 2023/2024

Wyróżnieni uczniowie:
Kategoria Junior (klasa 1)
Michał Fox (1b)
Radosław Radecki (1b)
Kategoria Junior (klasa 2)

Kacper Węgrzyn  (2b)
Kategoria Student (klasa 3)
Jan  Hadam (3b)

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Zespół Matematyków LOZP

Rodzi się nowa świecka tradycja pijarska:)

Rodzi się nowa świecka tradycja pijarska:)

Pierwszy licealny spływ kajakowy odbył się na rzece Czarna Nida. Dwudziestu dwóch uczestników pokonało 15 km, obcując z naturą. Piękne świętokrzyskie zachwyciło, a aktywność związana z kajakarstwem dopełniła wyzwolenia endorfin. 

Obóz naukowy medyków

Obóz naukowy medyków

Od 22 do 26 kwietnia Toruń opanowali pijarscy uczniowie klas biologiczno-chemicznych (1., 2. i 3.:). Choć miasto przyjęło nas chłodno (mówiąc wprost temperatura nie rozpieszczała), to atmosfera była gorąca. Do jej stworzenia przyczyniły się przede wszystkim ogniste codzienne zajęcia w Centrum Chemii w Małej Skali - znakomicie prowadzone przez pana Łukasza Spornego i Piotra Wróblewskiego, a także bardzo ciekawe warsztaty biotechnologiczne w Młynie Wiedzy.