Wiadomości

Wieczorek planszówkowy

Wieczorek planszówkowy

W czwartek 22 września, w holu naszego Liceum odbył się pierwszy w tym roku Wieczór Planszówek. Uczniowie mogli odpocząć po lekcjach, grając z przyjaciółmi w różne gry - od Dixita przez Ameby po Twistera. Były emocjonujące rozgrywki szachów, były kreatywne historie, była muzyka, a przede wszystkim była dobra zabawa! 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na następny taki wieczór - już niebawem!


Obóz matematyczny

Obóz matematyczny

W dniach od 19 do 23 września 2022 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w obozie matematycznym, który odbywał się pijarskim ośrodku rekolekcyjnym w Hebdowie. Zajęcia były prowadzone przez pana profesora doktora habilitowanego Andrzeja Bieleckiego pracownika uczelni AGH, który współpracuje z naszą szkołą. Podzielność liczb, liczby pierwsze, teoria grafów, układy równań nieliniowych, kombinatoryka, równania diofantyczne, ciągi, teoria liczb, planimetria - to tylko niektóre z tematów zajęć warsztatowych, w których uczestniczyli uczniowie. 

Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizyki

 16 września klasa 4b dzięki propozycji pana prof. W. Mroszczyka pojechała do Katowic na Uniwersytet Śląski. Maturzyści mogli doświadczyć tam fizyki, jakiej nie spotykamy na co dzień na lekcjach. Widzieliśmy doświadczenia laserowe z oszukiwaniem naszego zmysłu wzroku, przypomnieliśmy sobie podstawowe prawa fizyki dotyczące ciśnienia i wyporności. 

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rodziców, które odbędzie się w dniu 9.09.2022 o godzinie 18.00.Plan zebrania:
Spotkanie ogólne na holu szkoły
Spotkania z wychowawcami w salach
Dyżur informacyjny nauczycieliZapraszamy serdecznie.

Obóz naukowy - dzień 1., 2., 3., 4. i 5.

Obóz naukowy - dzień 1., 2., 3., 4. i 5.

Tradycją naszego Liceum jest organizowanie (i opłacanie) obozu naukowego - nagrody dla najlepszych uczniów. W tym roku piętnastka takich najlepszych (pod opieką panów Przemysława Rojka i Michała Pacyny) udała się do Bydgoszczy.

1 września...

1 września...

Jest coś dziwnego w przeżywaniu pierwszego dnia września, kiedy jest się uczniem lub nauczycielem. Niby kończy się błogi czas wakacyjnego odpoczynku, niby nikt nie chce wchodzić kolejny raz w rutynę szkolnego tygodnia... A jednak po przekroczeniu murów szkoły nikt nie wygląda na zniechęconego czy przygnębionego. Wręcz przeciwniev- pierwszy września to świętowanie młodości, przyjaźni, zdolności do rozwoju...

1 września 2022...

Rekolekcjo-wakacje klas 1.

Rekolekcjo-wakacje klas 1.

W dniach 23-28.08 w miejscowości Rabka-Ponice uczniowie klas 1. naszego Liceum mieli szansę na... no właśnie - na co? Przede wszystkim na integrację, bo uczestniczyli w tzw. Integrze organizowanej corocznie dla przyszłych pierwszoklasistów.
Ojcowie pijarzy, animatorzy i nauczyciele postarali się, aby ten wyjazd przybliżył uczniów do siebie.

Plan lekcji

Plan lekcji

Prezentujemy obowiązujący od 1 września PLAN LEKCJI (POBIERZ). Zastrzegamy, że mogą pojawić się jeszcze pewne jego modyfikacje.

1 września fotografujemy się:)

1 września fotografujemy się:)

Drodzy Uczniowie,

1 września na sali gimnastycznej będą robione zdjęcia. Bardzo serdecznie proszę o punktualne zgłoszenie się do wychowawców. 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023:

1 września 2022

9.00 spotkania uczniów z wychowawcami

10.00 Msza święta (kościół parafialny przy ul. Dzielskiego)


 


Godziny pracy sekretariatu

Godziny pracy sekretariatu

W czasie wakacji sekretariat szkoły czynny będzie w godzinach 9.00 – 14.00.

W dniach 2 – 19 sierpnia sekretariat będzie nieczynny.

Wyjazd Integracyjny '22

Wyjazd Integracyjny '22

Wszystkich uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy do udziału w "Wyjeździe Integracyjnym '22".  Jest to coroczna inicjatywa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Uzupełnioną kartę wyjazdu prosimy przesyłać na adres Szkoły:  sekretariat@liceum.pijarzy.pl