Mistrzyni Polski

Elżbieta Gabryszak (3c)  została mistrzynią Polski solistek w łyżwiarstwie figurowym!

Na rozgrywanych 15-17 grudnia w Katowicach Mistrzostwach Polski Seniorów zajęła I miejsce,  zdobywając klasę mistrzowską i  dostając się do Kadry Narodowej Seniorów.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję podziwiać ją jeszcze wielokrotnie.

Obóz narciarski

Od kilku lat  entuzjaści  zimowego szaleństwa z naszej szkoły wybierają się na narty do Bad Kleinkirchheim w austriackich Alpach. W tym roku obóz odbył się w pierwszym tygodniu ferii. Doceniając śnieg  i dobrze przygotowane trasy nasza ekipa z prędkością wiatru "wymiatała" po alpejskich stokach (oraz wymiatała jedzonko z alpejskich knajpek wink ).

Ferie w mieście

W dniach 6 do 10 lutego w Liceum Pijarów odbywały się „Ferie w mieście”,  przygotowane już po raz osiemnasty (!) przez Fundację Oświatową i Grupę Wolontariatu.
Nasi uczniowie wspaniale  spisali się  w roli animatorów, a absolwenci w roli wychowawców.

Złotka

26 stycznia odbyły się zawody snowboardowe krakowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Mistrzostwo Krakowa wywalczyła uczennica kl. 1a Julia Stopka, a Kinga Szymańska z kl. 2e zajęła 6 miejsce.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła ZŁOTY MEDAL i zakwalifikowała się do zawodów małopolskich.
Chłopców naszej szkoły reprezentował Jakub Słowiak z kl 2c.
Serdecznie gratulujemy  i życzymy podobnych sukcesów w etapie małopolskim!

Na sto trzy dni przed maturą

Na sto trzy dni przed maturą uczniowie klas trzecich oficjalnie bawili się "ostatni raz", jak przy rozpoczęciu balu studniówkowego zauważył ojciec Tomasz Abramowicz. Jest prawdą, że obrazy z tej niezwykłej nocy na długo zostaną w naszej pamięci.

Stypendysta

24 stycznia  w  Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się  uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Z  rąk pani kurator Barbary Nowak dyplom odebrał  nasz uczeń Krzysztof Hernik z klasy 2b.

Gratulujemy!

Audentes Fortuna iuvat

Rafał Prokop (2b) zakwalifikował się z wyróznieniem do części ustnej Olimpiady Języka Łacińskiego.

Gratulacje!

Mistrzowie matematyki

Z radością informujemy, że 10 osób z naszej szkoły zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny".  Wyróżnieni uczniowie zdobyli minimum 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie  w swoich kategoriach.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych matematyków.

25-lecie Stowarzyszenia Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów

14 stycznia Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie świętowało swój jubileusz. Uroczystości rozpoczęto o godz. 15.00 Mszą św. w kościele oo. pijarów w Krakowie przy ul. Pijarskiej 2.  Mszę św. koncelebrowali duchowni związani ze stowarzyszeniem, a przewodniczył jej o. Mieczysław Rolka.  Druga część spotkania miała miejsce w Urzędzie Miasta Krakowa.

Zawody pływackie

17 stycznia na zawodach pływackich krakowskich szkół średnich sztafeta dziewcząt  naszego Liceum  zajęła drugie miejsce i awansowała do mistrzostw Małopolski.  Indywidualnie awans do mistrzostw Małopolski uzyskała Natalia Żukowska  (2f) w stylu motylkowym i Zofia Lipiarska (2b) w stylu dowolnym.

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

W konkursie matematycznym  "Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus"  wyróżnienia otrzymali:
Krzysztof Surówka kl. 1c - laureat I stopnia
Jakub Dobrowolski (1c) - laureat III stopnia, Piotr Łuba (1c) i Krzysztof Hernik (2b) - laureat IV stopnia, Andrzej Krzywda (1c) - laureat V stopnia

Gratulujemy!

Wystawa: Logika lokalności

Czwarte zajęcia Koła Kulturoznawczego odbyły się  15 stycznia na zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury wystawie: Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design.

Wystawa prezentuje współczesne wzornictwo w Polsce i w Norwegii. Ekspozycja jest próbą ukazania wzajemnych korelacji w designie ostatnich 15 lat. Jednym z wiodących trendów zarówno w polskich jak i norweskich  projektach jest wykorzystanie rodzimej tradycji warsztatowej i materiałowej.