Ze świata sztuki

Do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej awansowały: Marianna Kubis (3a), Julia Sarwa i Ewa Krasodomska (3d) oraz Oliwia Prochowska (2d).

Olimpiada tematyczna

Rafał Prokop z klasy 2b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Ranking

Ranking "Perspektyw"

10.01. opublikowano 19. ranking Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Nasza Szkoła znalazła się w pierwszej setce liceów w Polsce, zdobywając tytuł "Złotej Szkoły 2017". W Małopolsce zajęliśmy 9. miejsce.

Szczegóły rankingu - na stronie "Perspektyw".

Trzykrotnie zjednoczeni

Po raz pierwszy – 21 grudnia, środowym wieczorem. W holu szkoły zgromadzili się przede wszystkim nauczyciele i absolwenci: bo choć to akurat spotkanie opłatkowe dedykowane jest po prostu wspólnocie Szkoły, to wyszło jakoś tak, że ton nadają mu właśnie nasi byli już uczniowie – dlatego też szczególne były te życzenia, niedostrzegalnie przepływające we wspominanie…

Życzenia na Boże Narodzenie

Zdumienie i radość betlejemskich pasterzy niech będą i naszym udziałem i pozwalają nam odkrywać na nowo tajemnicę Boga, który przynosi każdemu człowiekowi   Miłość, Nadzieję, Pokój i Błogosławieństwo.

Wigilia dla osób starszych i samotnych

Czytanie Pisma Świętego, dzielenie się opłatkiem,  wspólna kolacja przy blasku świec i przy dźwiękach kolęd.  Tysiące ciepłych słów, radosnych uśmiechów, rozmów. Nie zabrakło również św. Mikołaja i jego pomocników rozdających prezenty.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, w którym nikt nie powinien być sam. Dlatego po raz kolejny w naszej Szkole została zorganizowana wigilia dla osób starszych i samotnych. W jej przygotowanie zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Liceum i Gimnazjum.

Drużyna pierścieni

Z radością informujemy, że do drugiego etapu Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki zakwalifikowali się: Michał Jędrys (2c) i Jakub Semczyszyn (3c).

Do części teoretycznej etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej awansowali: Andrzej Żarnowski (3c), Jakub Szurlej (2c) i Nazar Kordiumov (2c).

Matematyczne diamenty

Do drugiego etapu Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki zakwalifikowali się:

Radosław Bielecki, Michał Jędrys, Jakub Słowiak (2c),
Martyna Bednarczyk, Agnieszka Kamień, Michał Magiera, Kacper Olkuski, Marzena Pepera, Jakub Semczyszyn, Dominika Woźniczka, Mikołaj Stoch, Hubert Romańczyk (3c).

Mocno kibicujemy naszej wspaniałej drużynie.

Nasi reprezentanci na olimpiadzie historycznej

Do drugiego etapu Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się: Justyna Mańko (3a), Krzysztof Hernik (2b), Rafał Prokop (2b) i Jan Boczkowski (3b). Do etapu okręgowego Olimpiady o Państwie i Prawie przeszedł Krzysztof Pelc (3b).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszą reprezentację.

Pomocnicy Świętego Mikołaja

Młodzież naszego Liceum  przygotowywała się do roli Pomocników Świętego Mikołaja już od połowy listopada.
3 grudnia odbyły się pierwsze Mikołajki. Zostały one zorganizowane przez Grupę Wolontariatu Fundacji Oświatowej we współpracy z Siostrami Albertynkami. 9 grudnia  w Liceum miał miejsce  finał akcji Świąteczna Paczka, w której poszczególne klasy spełniały marzenia zapisane w konkretnych, bardzo wyjątkowych listach dzieci.

Adwentowy dzień skupienia dla pracowników Liceum i Gimnazjum

Adwentowy dzień skupienia rozpoczął się Mszą Świętą roratnią. Po eucharystii i krótkiej przerwie nauczyciele wzięli udział w konferencji, którą  poprowadziła s. Susi Ferfoglia CL.

Olimpiada Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że Maria Smorąg z klasy 2f   zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego.