31 marca wyjechaliśmy z wizytą do naszych niemieckich przyjaciół do Gilching (współpraca i wzajemne wizyty trwają już od ponad 20 lat).
W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO Andrzej Żarnowski (3c) uzyskał wyróżnienie, zdobywając tytuł Taona.
Gratulujemy!
29.03.2017 roku klasy pierwsze uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu "Młodzi i Miłosierdzie". Do TAURON Areny przybyło tysiące młodych ludzi z różnych krakowskich szkół.
W czwartek 6 kwietnia reprezentacje Gimnazjum i Liceum wyruszyły w długą podróż do stolicy Wielkopolski, aby uczestniczyć w Siódmym Poznańskim Biegu Józefa Jońca. Impreza rozpoczęła się 7-go kwietnia o godz. 11.00. W dwunastu biegach łącznie uczestniczyło 1400 biegaczy. Nasze reprezentacje składały się z 10 uczniów oraz opiekunów - Dyrektora o. Edwarda Kryściaka i Dominika Kuliga, którzy również wzięli udział w biegu Open.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Pijarów serdecznie zapraszają Gimnazjalistów wraz z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY
22 kwietnia (sobota) 2017 w godzinach od godz. 9.00 do 14.00
Będzie okazja, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek, uczestniczyć w przygotowanych zajęciach i porozmawiać z nauczycielami i uczniami.
Postać Zbigniewa Herberta, wybitnego poety, eseisty i dramaturga, jest z pewnością wszystkim bardzo dobrze znana. Klasa 3A miała jednak możliwość poszerzenia swojej wiedzy o jego twórczości oraz poznania „sekretów” kryjących się pomiędzy wersami utworów autora. Wszystko to było możliwe dzięki wykładowi przeprowadzonemu przez pana Józefa Ruszara- filologa, filozofa, publicystę, wykładowcę akademickiego, a przede wszystkim specjalistę zajmującego się dziełami Herberta.
Grupa uczniów z naszego liceum (z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych oraz medycznych) brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Fizyki Cząstek Elementarnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych International Masterclasses, Hands on Particle Physics.
Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, przy wsparciu Komitetu Fizyki PAN, zorganizował warsztaty w 4 miastach: Krakowie, Kielcach, Tarnowie i Sosnowcu.
Od kilku lat wielkopostne dni skupienia w naszej szkole odbywają się w grupach wiekowych. W tym roku klasy pierwsze uczestniczyły w rozważaniach pod kierunkiem siostry Teresy ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Klasy drugie mogły wysłuchać i przemyśleć świadectwa osób świeckich ze wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic. Rekolekcje klas trzecich prowadził o. Tomasz Jędruch SP wspierany przez zaproszone małżeństwa z Pijarskiej Wspólnoty Wiary.
Zbliża się egzamin dojrzałości... Z maturzystami są Rodzice, Znajomi, Duszpasterze... Także i my - Współbracia Pijarzy - razem z Waszymi Najbliższymi chcemy uczestniczyć w tej wielkiej radości i Was wspierać. Proponujemy DUCHOWĄ ADOPCJĘ MATURZYSTY.
Mniej lub bardziej widoczne przejawy pracy duszpasterskiej widać w Liceum na co dzień – Msze Święte, czuwania modlitewne, momenty wspólnotowej refleksji przed ważnymi okresami roku liturgicznego. I zapewne niektórym uczniom wydaje się, że życie duchowe Szkoły ułożone jest wyłącznie pod nich, ewentualnie – w momentach szczególnie ważnych – pod całą wspólnotę.
Na progu nowego wieku narodził się pomysł, by chóry z trzech pijarskich szkół ze Środkowej Europy – z Diecezjalnego Klasycznego Gimnazjum ze stolicy Słowenii, Lublany, Pijarskiego Gimnazjum Jozefa Braneckeho ze słowackiego Trenczyna, no i oczywiście z naszego Liceum – rokrocznie spotykały się (naprzemiennie w jednym ze swoich macierzystych miast) na wspólnych próbach, występach, ale też (przed wszystkim) po to, by zawiązywać między sobą nici sympatii i przyjaźni.
W konkursie Maks Matematyczny Krzysztof Surówka z klasy 1c uzyskał 1. miejsce w województwie i 5. miejsce w kraju, zostając tym samym laureatem tego konkursu.