Śpiewająco

Na progu nowego wieku narodził się pomysł, by chóry z trzech pijarskich szkół ze Środkowej Europy – z Diecezjalnego Klasycznego Gimnazjum ze stolicy Słowenii, Lublany, Pijarskiego Gimnazjum Jozefa Braneckeho ze słowackiego Trenczyna, no i oczywiście z naszego Liceum – rokrocznie spotykały się (naprzemiennie w jednym ze swoich macierzystych miast) na wspólnych próbach, występach, ale też (przed wszystkim) po to, by zawiązywać między sobą nici sympatii i przyjaźni.

Laureat konkursu matematycznego

W konkursie Maks Matematyczny Krzysztof Surówka z klasy 1c uzyskał 1. miejsce w województwie i 5. miejsce w kraju, zostając tym samym laureatem tego konkursu.

Dziewczyny na politechniki!

Agnieszka Kamień z klasy 3c została laureatką pierwszego stopnia konkursu  matematycznego

"O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej".   Gratulujemy!

5. i 6. zajęcia Koła Kulturoznawczego

Tym razem członkowie Koła Kulturoznawczego obejrzeli film "Ostatnia rodzina", nawiązujący do życia i twórczości Zdzisława Beksińskiego,  a nastepnie  wybrali się na  na zorganizowaną w Nowohuckim Centrum Kultury wystawę malarstwa Mistrza.

Stała ekspozycja obejmuje 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza. Powstawały wówczas jego najbardziej znane prace. Zwiedzającym towarzyszy muzyka Armanda Amara skomponowana w hołdzie Beksińskiemu.

Chemicy w finale

Z dumą informujemy, że do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej awansowało 9. naszych uczniów:  Filip Bednarek, Kinga Szymańska, Aleksandra Wrońska z klasy 2e; Kinga Nowak, Maria Smorąg, Maja Zarzycka, Bogusława Wrońska i Jan Szerocki z klasy 2f oraz Tomasz Seredyński z klasy 3e.

Gratulujemy!

Niezapomniany weekend w Rabce

W dniach od 3 do 5 marca  odbył się wyjazd szkolnego chóru do Rabki. Był to przede wszystkim jeden z ważniejszych punktów przygotowań do tegorocznej wymiany chórów, którą zakończy uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej.

Na dobry początek

Kolejny Wielki Post rozpoczęliśmy wraz z całą społecznością szkolną, jak w ubiegłych latach, Mszą w Środę Popielcową.  Pogłębieniem  rozpoczętego czasu było czuwanie modlitewne „Na dobry początek”, które odbyło się w holu liceum w minioną niedzielę.

Mistrzostwa Małopolski

2 marca w Rabce-Polczakówce odbyła się Małopolska Licealiada w snowboardzie.
MISTRZYNIĄ  MAŁOPOLSKI została uczennica naszej szkoły Julia Stopka (kl 1a). VIII miejsce zajęła Kinga Szymańska (kl 2e). W konkurencji chłopców VIII miejsce zajął Kacper Gil (kl 1e).  W punktacji zespołowej  dziewczęta zdobyły II Miejsce w Małopolsce.  Opiekunką drużyny jest p. Alma Biel.
Serdecznie gratulujemy!

Tropem Wilczym

26 lutego na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się  bieg "Tropem Wilczym",  zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w przeprowadzeniu imprezy (Liceum było jednym ze współorganizatorów biegu).

Zawody w narciarstwie alpejskim

24 lutego odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Pańszczyk, Barbara Tkaczyk, Anna Grzybczyk, Mateusz Mrózek, Michał Bojsza i Jakub Mars.
W punktacji zespołowej dziewczęta zdobyły SREBRNY MEDAL, a Paulina i Basia zaklasyfikowały się do etapu wojewódzkiego. Pozostali  zawodnicy zdobyli punkty liczące się do krakowskiego rankingu sportowego szkół.
Serdeczne gratulacje  dla całej szóstki.

Diamentowy Michał ;)

Michał Magiera z klasy 3C awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Gratulujemy!

Akcja krwiodawstwa

W piątek (17.02.) odbyła się kolejna już w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa, koordynowana przez panią prof. Agnieszkę Łękawę.

Gratulujemy odwagi i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym.