To już tradycja. Co roku na początku września reprezentacja naszego Liceum bierze udział w charytatywnym biegu Kraków Business Run. Tegoroczny bieg pobił wszelkie rekordy – w niedzielę 3 września na starcie stanęło aż 5300 biegaczy. Pięcioosobowe sztafety przebyły trasę o dystansie 3.9 km w okolicach Wawelu i Bulwarów Wiślanych. Na rzecz potrzebujących udało się zgromadzić ponad 415 tys. złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona głównie na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.
23 sierpnia niedaleko Zakopanego, w Murzasichlu, rozpoczęły się rekolekcjowakacje dla uczniów klas pierwszych naszego Liceum. Jest to tradycyjny obóz integracyjny, zwany potocznie Integrą.
W obozie uczestniczyło 129. kandydatów do klas pierwszych, 16 animatorów (absolwentów oraz uczniów liceum), wychowawcy - Panie Profesor: Wioletta Kica, Agnieszka Łękawa, Katarzyna Piórek, Karolina Knapik- Bieniek, Iwona Schab oraz Pan Profesor Łukasz Wiśniowski. Duchowo naszą Integrę wspierali Ojcowie: Tomasz Abramowicz i Mariusz Rabczak.
W dniach 9-15 lipca w Warszawie połączona reprezentacja Gimnazjum i Liceum wzięła udział w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.
W imprezie uczestniczyło 1360 dzieci i młodzieży z 8 krajów, którymi zajmował się kilkudziesięcioosobowy zespół organizatorów i wolontariuszy (także z naszej szkoły).
W dniach 19 - 22 czerwca 2017 r w Koninkach odbył się obóz matematyczny dla szczególnie uzdolnionych w tej materii uczniów liceum, dofinansowany przez LO Zakonu Pijarów i Akademię Górniczo-Hutniczą.
Wyjazd połączył rozrywkę, sport i, co oczywiste, intensywną naukę matematyki rozłożoną na kilkugodzinne lekcje.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego toczyła się zwykłym trybem. Zgodnie z wieloletnią tradycją składała się z trzech części: wspólnej ceremonii w holu szkoły, Mszy Świętej i spotkań w klasach.
Intensywny dzień zajęć 21 czerwca rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Kuby Ciołka i prof. Włodzimierza Kękusia - patronów odbywających się w tym dniu memoriałów. Po mszy część uczniów wzięła udział w zawodach pływackich rozgrywanych na basenie Korony Kraków (Memoriał im. Włodzimierza Kękusia - trenera i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły).
Trzyosobowe reprezentacje klas, wspierane dopingiem kolegów, rywalizowały w Zawodach Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka. W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji wzięli też udział uczniowie Gimnazjum. Uczniowie musieli się zmierzyć z rozlicznymi zadaniami – w parku Liceum znajdowało się wielu poszkodowanych potrzebujących pomocy. Trzeba było, między innymi, wykazać się umiejętnościami składania połamanych kończyn, wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca.
Wszystkie drużyny spotkały się na wspólnym grillu, wspominając kończący się rok szkolny i życząc sobie udanych wakacji.
23 czerwca ogłoszono oficjalne wyniki całorocznego konkursu o tytuł Klasy Konarskiego. Do punktacji (oprócz średniej ocen i frekwencji w poszczególnych klasach) wliczane są wyniki licznych szkolnych zawodów i konkursów, czytelnictwo, ocena wystroju sal itp.
W tym roku zwyciężyła klasa 2f z wynikiem 210 punktów. Gratulujemy!
Po pierwsze: jedną z rzeczy odróżniających nas od naszych czworo-, sześcio- i ośmionożnych, latających, pływających i pełzających starszych braci jest to, że jako jedyny gatunek zasiedlający trzecią planetę od Słońca uprawiamy sztukę – czyli marnujemy swój czas na tworzenie bądź wykonywanie rzeczy na pierwszy rzut oka potrzebnych tylko do tego, by się podobały (to wielki królewiecki filozof, Immanuel Kant, napisał, że piękne jest to, co się bezinteresownie podoba).
Z okazji Dnia Dziecka 31.05. wolontariusze naszej Fundacji przygotowali dla dzieci ze świetlicy „Wesołe Małolaty” wspaniałą niespodziankę: turniej „Kocham Cię Polsko”. 2 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka po raz drugi. Tym razem zaprosiliśmy do parku przy Liceum Pijarów dzieci ze Świetlicy TPD "Kraina Marzeń", a także z Centrum CALASANZ Olsza i Wieczysta. Ponad 60. uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i opiekunowie, a liczne atrakcje przygotowali uczniowie Liceum i Gimnazjum Pijarów w Krakowie.
Z radością informujemy, że Magdalena Lenarska (1e), Agnieszka Kamień, Michał Magiera, Kuba Semczyszyn (3c), Krzysztof Hernik (2b) i Krzysztof Surówka (1c) zostali stypendystami Regionalnego Programu Stypendialnego. Celem tego projektu jest pomoc w naukowym rozwoju szczególnie uzdolnionych uczniów. Stypendium jest przyznawane na okres roku szkolnego (z przeznaczeniem na realizację przez ucznia, pod okiem opiekuna dydaktycznego, jego indywidualnego planu rozwoju w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości).
Zaledwie tydzień temu, 2 czerwca żegnaliśmy "naszych" Niemców. Możemy ich tak nazwać, bo poznaliśmy się i zaprzyjaźnili w czasie pierwszej części wymiany w Gilching koło Monachium w dniach 31.03 - 7.04 br. Teraz niemiacka młodzież spędziła tydzień w Krakowie. Program obejmował poznanie naszej szkoły (jej historii i terazniejszości), rodzin partnerów wymiany, zabytków Krakowa i okolic.
Dnia 7 czerwca w Parku Lotników odbył się Bieg im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskego, organizowany przez ZSO nr 9. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kozłowska z kl 2f oraz Jan Uthke i Karol Zawisza z kl 2c.
Wiktoria wywalczyła ZŁOTO, Karol SREBRO, a Jan 5. miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Dziękujemy i serdecznie gratulujemy !