Współpracujemy

Od dwóch lat w ramach współpracy z Gimnazjum nr 52  proponujemy gimnazjalistom udział w  zajęciach  prowadzonych przez nauczycieli naszego Liceum. Nie inaczej było też  w tym roku szkolnym.

Wirtualny menedżer

Grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w konkursie "Wirtualny menedżer" organizowanym przez Fundację "Na rzecz nauki i edukacji -Talenty", Wyższą Szkołę  Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz NBP.

Z dumą informujemy, że nasza drużyna dostała się do finału . Decydująca rozgrywka odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2015 w  Kielnarowej k. Rzeszowa.

Ogólnopolski sukces naszych informatyków

Z ogromną radością informujemy, że zespół informatyków z naszej szkoły w składzie: Adrianna Baranowska (2C),  Anna Łopata (3C), Michał Szczerba (3C) i Andrzej Leńczuk (3C) zakwalifikował się do finału konkursu informatycznego „Diversity” organizowanego przez Centrum Informatyczne Motorola Solutions Polska w Krakowie.

Kangur Matematyczny

W XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" Michał Magiera uzyskał wynik bardzo dobry, a wyróżnienia zdobyli: Jakub Semczyszyn, Hubert Romańczyk i Andrzej Żarnowski. Wszyscy wyróżnieni  uczą się w  klasie 1c.  Matematykom gratulujemy indywidualnego sukcesu, a całej klasie 1c  wysokiego poziomu!

Osobliwości nadwiślańskich skałek. Spacer SKTK po Krakowie (Kostrze i Bodzów)

Obszar Krakowa, oprócz mnogości znanych i zasłużenie podziwianych zabytków i innych atrakcji, kryje w sobie również sporo niespodzianek, które jednak ujawnią się tylko tym, którym niestraszne są nierzadko odludne i trudno dostępne miejsca. Do takich miejsc należą między innymi wapienne wzniesienia wznoszące się na południowym brzegu Wisły w rejonie Kostrza i Bodzowa.

Mitologiczne zwycięstwo

W IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W  Kręgu Mitów i Kultury Antycznej" Kinga Kaźmierczyk z klasy 1a zdobyła 1 miejsce. Drugie miejsce zajęła jej siostra - Daria Kaźmierczyk z klasy 3e. W konkursie startowało blisko 700 uczestników, więc sukces jest duży. Gratulujemy!

Uzdolniona plastyczka

Na organizowanym przez MDK im. A.Bursy XXXV Festiwalu Artystycznym Młodzieży nasza uczennica Małgorzata Ojczenasz z klasy 2d zajęła I miejsce w kategorii MALARSTWO.

Gratulujemy!

Rozpoczął się maturalny maraton

Zakwitły kasztanowce a w szkole pojawili się elegancko ubrani absolwenci. Jak co roku ruszył maraton maturalny. Maraton - bo egzaminy trwają od 4 do 29 maja (rano i po południu).  Do matury w nowej formule przystąpiło w naszej szkole ponad stu abiturientów z pięciu klas. Maturalne zmagania  rozpoczęły  się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Jedno pożegnanie w trzech odsłonach

Zgodnie z opisaną przez pewnego filozofa dynamiką następowania po sobie epok apollińskich i dionizyjskich (rzecz banalna dla wszystkich szykujących się do matury z języka polskiego), pożegnanie naszych drogich tegorocznych maturzystów odbywało się w kolejnych etapach, bardzo różnych od siebie pod względem sensu i nastroju.

Msza Święta Wspólnotowa

26 kwietnia, w Niedzielę Dobrego Pasterza, sprawowaliśmy we wspólnocie szkolnej Eucharystię. Jedna z intencji, która nam towarzyszyła to troska o powołania kapłańskie i zakonne. Miniona niedziela była Światowym Dniem Modlitw o Powołania.

Nasze pijarskie duszpasterstwo na ten czas zaprasza do wzięcia udziału w inicjatywie "Wymódl sobie pijara". Szczegóły można znaleźć tutaj

Dzień Otwarty

W sobotę 18 kwietnia w naszej szkole miał miejsce Dzień Otwarty.  Z radością witaliśmy  licznych gimnazjalistów i ich rodziców.   Nasi goście mieli okazję zapoznać się z ofertą Liceum,  zwiedzić budynek szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy lekcje pokazowe, zajęcia, wystawy i  prezentacje.   Mamy nadzieję, że   nasza szkoła spodobała się  odwiedzającym nas gimnazjalistom i z wieloma z nich  spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Umowa patronacka z WSMiP UJ

16 kwietnia została podpisana umowa patronacka między  Liceum a Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (zobacz więcej).

Współpracę zapoczątkowało spotkanie przedstawicieli Wydziału z uczniami klas trzecich.   22 kwietnia w holu  Szkoły nasi absolwenci mogli zapoznać się z ofertą studiów w zakresie kulturoznawstwa, politologii oraz wiedzy o krajach i regionach. Prelekcję poprowadzili:  prodziekan Wydziału  dr hab. Andrzej Porębski i dr Piotr Bajor.