Wymiana chórów - Słowenia

W dniach 2-6 marca miała miejsce międzynarodowa wymiana chórów szkolnych, w której uczestniczyli uczniowie z trzech państw: Słowenii, Słowacji i Polski. W tym roku gospodarzem wymiany była szkoła St. Stanislav's Institution w Lublanie (Słowenia). Nasze Liceum reprezentowali chórzyści oraz uczniowie z grupy językowej.

Fimowe zrób to sam, czyli jak ożywić obrazy

W środę, 11 lutego Akademia Filmowa miała okazję i przyjemność gościć w murach Liceum zdolnego grafika, p.  Macieja Batorego. Podczas zajęć pokazowych zapoznaliśmy się z różnorodnością technik wykorzystywanych w animacji filmowej.

Ferie w mieście

W dniach 23-27 lutego br.  Fundacja Oświatowa zorganizowała Ferie w mieście – półkolonię dla dzieci z Parafii: Najświętszego Imienia Maryi oraz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej.
Podczas tych pięciu dni na dzieci czekało wiele atrakcji. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w organizacji zajęć jako wolontariusze.

Wszystkim Paniom
z naszej Wspólnoty Szkolnej najserdeczniejsze życzenia
z okazji Święta Kobiet

Obóz narciarski w Austrii

Jak co roku grono naszych uczniów spędziło część ferii zimowych na szkolnym obozie sportowym w Austrii.   18-osobowa grupa uczennic i uczniów z klas I-III szlifowała swoje umiejętności narciarskie w Bad Kleinkirchheim.

Pogoda, warunki śniegowe oraz humor dopisały.

Wampiriada (3)

10 lutego po raz trzeci (i ostatni w tym roku szkolnym) odbyła się w naszym liceum akcja krwiodawstwa. Tym razem krew oddało 9 uczniów - niestety zimowa pora nie sprzyja zdrowiu (a to przecież podstawowy warunek, aby oddać krew). Łącznie podczas wtorkowej wampiriady oddano 4050 ml krwi.
Gratulujemy odwagi! Dziękujemy za chęć niesienia pomocy potrzebującym !

Wampiriada

11 grudnia po raz drugi w tym roku szkolnym odbyła się akcja krwiodawstwa. Przystąpiło do niej 18 uczniów, przy czym tylko trzynastu przeszło przez dokładne badania lekarskie i mogli stać się honorowymi krwiodawcami !!!  Łącznie podczas czwartkowej wampiriady oddano 5850 ml krwi.

Dziękujemy za dobre serce, za chęć niesienia pomocy potrzebującym !
Następna akcja - 10 lutego.

Adrian

Adrian Gołąb z klasy IIb został finalistą II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, zakwalifikował sie do etapu centralnego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy oPaństwie i Prawie i do drugiego etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarzadzaniu Karierą Zawodową.

Umowa o współpracy

Pomiędzy Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie a Liceum zostało podpisane porozumienie o współpracy i objęciu patronatem klasy 1c -  matematyczno-fizyczno- informatycznej.

Mistrzostwa w pływaniu

W odbywających się w ramach Licealiady w dniu 6.02.2015r. w Suchej Beskidzkiej  Mistrzostwach Małopolski  w pływaniu Grzegorz Kasparek (2e) zajął 3 miejsce stylem grzbietowym, a Alicja Chmura (2f) - 10 miejsce stylem klasycznym.

Gratulujemy naszym pływakom!

Konkurs ekonomiczny

Miło nam poinformować, że czteroosobowy zespół reprezentujący naszą szkołę w konkursie ekonomicznym HIGH SCHOOL BUSINESS CHALLENGE organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie znalazł się w gronie pięciu najlepszych drużyn okręgu małopolskiego i zakwalifikował się do drugiego etapu zmagań. Z bardzo trudnym testem świetnie poradzili sobie: Małgorzata Grochowicz (1b), Joanna Stefańska (3b), Maciej Galas (2b) i Andrzej Porębski (2c).

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał.

Bojowo

Ostatnio często możemy cieszyć się sukcesami sportowymi naszych uczniów.

Tym razem z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Zamachowska z klasy 1d została brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Szpadzie.