Wiadomości

Roraty Wspólnoty Szkolnej

Roraty Wspólnoty Szkolnej

Zapraszamy  Was na RORATY Wspólnoty Szkolnej.

Spotykamy się codziennie  o 7.10 w holu naszego Liceum.

Gala Konkursu na interpretację utworów Jana Kochanowskiego

Gala Konkursu na interpretację utworów Jana Kochanowskiego

Natalia Cież z klasy 2d zdobyła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie na interpretację utworów Jana Kochanowskiego. Szymon Kukla z klasy 3a został w tym konkursie wyróżniony. Oboje prezentowali swoje odczytanie Trenu X.

Warsztaty dla przesiębiorczych

Warsztaty dla przesiębiorczych

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas trzecich brali udział w warsztatach z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Prowadzący zajęcia - pan Rafał Chechelski przekonywał, że osiągnięcie sukcesu wcale nie jest takie trudne, że zależy to tylko od nas ... Mówił, że biznes musi dawać założycielowi satysfakcję i godziwe wynagrodzenie, ale można to osiągnąć jedynie pomagając innym rozwiązywać ich problemy.

Wampiriada (2)

Wampiriada (2)

W czwartek (19 listopada) odbyła się kolejna w tym roku szkolnym  akcja krwiodawstwa. Chęć oddania krwi zgłosiło aż 26 uczniów, jednak ze względów zdrowotnych pewna część z nich nie została dopuszczona (próbujcie następnym razem - musi się udać !!!).

Następna, ostatnia w tym roku szkolnym akcja  - 3 lutego 2016. Zapraszamy do udziału.

Konkurs na interpretację utworów J. Kochanowskiego

Konkurs na interpretację utworów J. Kochanowskiego

18 listopada w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie odbyły się przesłuchania w ramach Konkursu na interpretację utworów Jana Kochanowskiego.
Swoje odczytania utworów renesansowego poety zaprezentowali Natalia Cież z 2d, Wiktoria Kubinek z 2f, Małgorzata Ojczenasz z 3d i Szymon Kukla z 3a.

Popkulturalnie

Popkulturalnie

Czwarte zajęcia koła kulturoznawczego poświęcone były dziesiątej muzie, czyli filmowi. Film, który zobaczyliśmy w krakowskim Multikinie zatytułowany był SPECTRE. Jest to kolejna część przygód agenta brytyjskiego wywiadu 007 Jamesa Bonda.

Msza Święta za zmarłych nauczycieli i uczniów

Msza Święta za zmarłych nauczycieli i uczniów

Dzisiaj  Wspólnota Liceum i Gimnazjum uczestniczyła we Mszy Świętej za zmarłych pracowników i uczniów naszych szkół. Eucharystii, sprawowanej w kościele  Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera, przewodniczył o. Mateusz Pindelski, który w sposób szczególny wspomniał zmarłych Profesorów-  Włodzimierza Kękusia i  Krystynę Płachtę.

Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny jest to czas, w którym w sposób szczególny nasze myśli kierujemy ku  bliskim nam zmarłym.  Wspominamy ich życie, odwiedzamy groby, a co najważniejsze- ofiarujemy swoją modlitwę. 

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka

W  tym roku LO Pijarów bierze udział w 13. edycji Debat Oksfordzkich, organizowanych przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.  22.X.  odbyła się debata sparingowa ze szkołą PALO. Naszej reprezentacji  udało się zwyciężyć w dyspucie. Jesteśmy bardzo dumni i mamy nadzieję, że w następnych pojedynkach pójdzie nam tak samo dobrze. W pierwszej oficjalnej Debacie oksfordzkiej zmierzymy się z  VI LO.

Otrzęsiny

Otrzęsiny

15 października  w naszej szkole odbyły się otrzęsiny  pierwszaków.  Uczniowie klas pierwszych  mieli za zadanie zaliczenie sześciu stacji. Za każde zadanie dostawiali punkty, które dawały szanse na wygranie słodkich upominków. Wszyscy musieli wykazać się nie tylko wiedzą o naszej szkole, ale także kreatywnością, koordynacją ruchową oraz współpracą. Na koniec obyła się dyskoteka, na której oczywiście nie mogło zabraknąć tańców pijarskich. [Gabriela]
 

Tradycja i nowoczesność

Tradycja i nowoczesność

Tuż  przed wakacjami TVP Kraków wyemitowała w cyklu "Pomysł na sukces" krótki film o naszej szkole. Materiały otrzymaliśmy teraz i umieściliśmy na Vimeo. Chętnych zapraszamy do obejrzenia.

Koło kulturoznawcze w Sukiennicach

Koło kulturoznawcze w Sukiennicach

Celem trzeciego wyjścia koła kulturoznawczego była Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, mieszcząca się na pierwszym piętrze Sukiennic. Jest to najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Istnienie Muzeum Narodowego zapoczątkował Henryk Siemiradzki, który w 1879 roku ofiarował Krakowowi słynny obraz Pochodnie Nerona, rozpoczynając kolekcję krakowskiego Muzeum Narodowego.